صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۳ ثور ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

رکوردشکنی مثبت بارسلونا در نقل و انتقالات 2018

رکوردشکنی مثبت بارسلونا در نقل و انتقالات 2018

بارسلونا برای اولین بار پس از سال 1999 توانست بین خرید و فروش های تابستانی اش، توازن مثبت ایجاد کند.
به نقل از موندودپورتیوو، بارسا در این تابستان اقدام به جذب چهار بازیکن جدید کرد. ویدال، آرتور ملو، مالکوم و لانگله با صرف هزینه ای 131.9 میلیون یورویی(فارغ از بندهای متغیر) جذب بارسا شدند تا مجموعه آبی و اناری، باکیفیت تر از فصل گذشته شود.
نکته جالب اما اینجاست که برای اولین بار از سال 1999، رقم دریافتی بارسا از فروش بازیکنانش بیشتر از مبلغی شد که این باشگاه برای خرید بازیکن هزینه کرده است.
انتقال قرضی 2 میلیون یورویی روز گذشته پاکو آلکاسر به دورتموند باعث شد تا میزان دریافتی بارسا از فروش یا انتقال قرضی بازیکنانش به 137.7 میلیون یورو برسد تا بالانس نقل و انتقالاتی بلوگرانا مثبت 5.8 میلیون یورو شود(رکورد در قرن 21). این در حالی است که انتقال احتمالی رافینیا به بنفیکا یا بتیس، این بالانس را بهتر نیز خواهد کرد. در تابستان جاری، علاوه بر آلکاسر،یری مینا، پائولینیو، مارلون، آرنائیز، الکس ویدال، آندره گومس و لوکاس دینیه نیز بارسا را ترک کرده اند.
سال 1999، بارسلونا از فروش سانی اندرسون، جیووانی، سلادس و روجر، 36.6 میلیون یورو کسب کرد و در عوض 22 میلیون یورو صرف خرید یاری لیتمانن، دنی گارسیا، سیمائو و دهو کرد تا بالانس مثبت 14.6 میلیون یورویی برای این باشگاه به ثبت برسد.
تابستان 2002 نیز بارسا صاحب بالانس مثبت در نقل و انتقالات شد که البته به اندازه تابستان امسال نبود. لازم به ذکر است که فصل گذشته بارسا 334.37 میلیون یورو صرف خرید بازیکن کرد و 232.5 میلیون یورو نیز از فروش نیمار به دست آورد.