صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۳ سرطان ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

بازگشت ورزشکاران کشور از رقابت‌های آسیایی با کسب دو مدال

بازگشت ورزشکاران کشور از رقابت‌های آسیایی با کسب دو مدال

کاروان ورزشی افغانستان پس از بدست آوردن تنها دو مدال برنز از رقابتهای المپیک آسیایی جاکارتا، بعد از ظهر دیروز دوباره به کشور برگشتند.
کاروان ورزشی افغانستان پس از بدست آوردن دو مدال برنز از رقابتهای آسیایی جاکارتا دیروز به کشور برگشتند و در میدان هوایی کابل از سوی شهروندان و مسوولان کمیته ملی المپیک و تربیت بدنی استقبال شدند.
مسوولان کمیته ملی المپیک میگویند که ورزشکاران کشور در مسابقات جاکارتا خوب درخشیدند و به علت حضور ورزشکاران با تجربه و قوی از کشورهای منطقه، این کمیته حتا از این ورزشکاران انتظار نداشت که مدال بیاورند.
این مسوولان اما میگویند که در آینده کسب چنین جایگاه در مسابقات بزرگ مانند مسابقات جاکارتا قابل قبول نیست.
در رقابتهای المپیک آسیایی اندونیزیا، به نمایندهگی از افغانستان ۷۹ ورزشکار از شانزده رشته ورزشی حضور داشتند و توانستند با بدست آوردن دو مدال برنز جایگاه سی و پنجم را در میان چهل و پنج کشور اشتراک کننده بدست بیاورد.
حفیظ ولی رحیمی، رئیس کمیته ملی المپیک، تربیت بدنی و ورزش، گفت: «در آینده به این صورت قابل قبول برای ما نیست. ولی با اینکه ورزش افغانستان از بزرگترین بحران برآمده بود، ولی با آن هم در سطح بزرگترین کشورهای همسایه مثل پاکستان و حتی ترکمنستان، افغانستان تا آن سطح رسید و ورزشکاران ما بسیار قهرمانی کردند.»
داد محمد پاینده اختری، رییس اجرایی کمیته ملی المپیک، گفت: «این باور را نداشتم که ما مدال بگیریم، چون سطح مسابقات بسیار بلند بود. اما من بالای ورزشکاران مان افتخار میکنم.»
در این رقابتها خالد هوتک نماینده بخش ووشو و منصور سروری نماینده بخش کورش توانست با غلبه بر رقیبان به مدال برنز رقابتهای المپیک آسیایی دست پیدا کنند.
خالد هوتک، ورزشکار، گفت: «خوشبختانه ما بسیار قوی ظاهر شدیم و توانستیم کشورهای را که از هر نگاه آماده بود شکست بدهم.»
منصور سروری، ورزشکار، گفت: «یگانه آرزویم این بود که کشور ایران را در یک مسابقه شکست بدهم و در این مسابقات به آرزوی خود رسیدم.»
در این رقابتها در بخش کورش یما صمد، مربی تیم ملی کورش کشور، به حیث داور حضور داشت. چین در این رقابتها در مجموع با بدست آوردن ۲۸۶ مدال توانست قهرمان رقابتهای المپیک آسیایی ۲۰۱۸ شود.