صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۲۷ جوزا ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

آمار عجیب و غریب کورتوا در ورزشگاه بیلبائو

آمار عجیب و غریب کورتوا در ورزشگاه بیلبائو

تیبو کورتوا، گلر بلژیکی رئال مادرید احتمالا امشب در سن ماس، سنگربان اصلی رئال برابر بیلبائو خواهد بود.
به گزارش «ورزش سه»، البته هنوز به طور قطع مشخص نیست که کورتوا گلر اول رئال برابر بیلبائو خواهد بود یا اینکه کیلور ناواس به درون دروازه باز خواهد گشت اما گفته می شود که شانس کورتوا بیشتر است.
در هر صورت کورتوا تاکنون سه بار در زمین بیلبائو به میدان رفته و اوضاع برایش چندان خوب پیش نرفته است.
بهترین گلر جام جهانی 2018، اولین بار فصل 11-2010 با پیراهن اتلتیکو در سن مامس حاضر شد و در هفت دقیقه، سه گل دریافت کرد و در نهایت تیمش با همین سه گل، شکست خورد. فصل 12-2011 نیز او بار  دیگر در زمین بیلبائو سه گل دریافت کرد و این بار هم اتلتیکو ورزشگاه بیلبائو را با شکست 3-0 ترک کرد.
اما فصل 14-2013 که در نهایت با قهرمانی اتلتیکو مادرید به اتمام رسید، این تیم با حضور کورتوا درون دروازه در سن مامس 1-2 بر بیلبائو غلبه کرد. سه بازی، هفت گل خورده و متوسط 2.33 گل در هر بازی، آمار عجیب کورتوا در ورزشگاه بیلبائو است.
در سوی مقابل، کیلور ناواس نیز سه بار در زمین بیلبائو به میدان رفته و تنها دو گل دریافت کرده است؛ متوسط 0.66 گل در هر بازی. او دو برد 1-2 و یک تساوی بدون گل را در سن مامس تجربه کرده است. نقش ناواس در پیروزی 1-2 فصل 17-2016 رئال در زمین بیلبائو فراموش نشدنی است. ناواس با چند مهار استثنایی باعث شد تا کهکشانی ها پیروز، سن ماس را ترک کنند.