صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۲۷ سنبله ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

گواردیولا با منچستریونایتد قهرمان نمی شد

گواردیولا با منچستریونایتد قهرمان نمی شد

این روزها ژوزه مورینیو منتقدان فراوانی دارد که معتقدند با ایده های تاکتیکی او، شیاطین سرخ از جمع تیم های برتر انگلیس خارج شده اند.
یونایتد با اختلاف 12 امتیازی نسبت به سیتی در رده هشتم لیگ برتر انگلیس قرار دارد و تقریبا از حالا می توان گفت که شانسی برای قهرمانی ندارد. اخرین قهرمانی یونایتد در لیگ برتر با فرگوسن در سال 2013 بود. دیوید مویسف فن خال و حالا مورینیو نتوانسته اند یونایتد را به تیمی در حد قهرمانی لیگ بدل کنند.
رابی ساویج، ستاره سابق انگلیسی که سابقه حضور در تیم های پایه یونایتد را دارد، در دفاع از مورینیو به میرر گفت:« تاریخ می گوید که مورینیو مربی بزرگی است. بحث اینجاست که با ورود گواردیولا به سیتی، فوتبال این تیم متحول شد و با مورینیو در یونایتد اینطور نشد چرا که او بر خلاف گواردیولا، ابزار لازم برای پیاده کردن ایده های تاکتیکی اش را ندارد.
برای گواردیولا هر بازیکنی که می خواست جذب کردند ولی در مورد مورینیو چنین نشد. گواردیولا با این یونایتد قهرمان نمی شود ولی مورینیو با سیتی می توانست قهرمان شود. یونایتد نیاز به انقلاب در ترکیب خود دارد و باید بازیکنان در کلاس جهانی بیشتری جذب کند.»