صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۱۴ سرطان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

دانشجویان ورزشکار، به مسابقات زمستانی روسیه رفتند

دانشجویان ورزشکار، به مسابقات زمستانی روسیه رفتند

ورزشکاران فدراسیون ورزشی دانشگاههای افغانستان به منظور شرکت در مسابقات زمستانی روسیه، در قالب یک تیم سه نفره، به شهر کراسنویارسک روسیه سفر کردند.
منقوش الدین نسیمی، رئیس فدراسیون ورزشی دانشگاههای افغانستان با حمل پرچم افغانستان در مراسم افتتاح این مسابقات، حضور افغانستان را اعلام کرد.
آقای نسیمی همچنین گفت که در مسابقات زمستانی روسیه، تنها مجتبی شهیدانی ورزشکار رشته اسکی از دانشگاه بامیان در این مسابقات شرکت کرده است.
رئیس فدراسیون ورزشی دانشگاههای افغانستان، خاطر نشان کرد که به دلیل نبود بودجه کافی، این فدراسیون نتوانسته به تعداد کافی ورزشکار به مسابقه بفرستد.
ورزشکاران فدراسیون ورزشی دانشگاههای افغانستان، تاکنون در چهار دوره مسابقات زمستانی دانشجویان در کشورهای کوریای جنوبی، چین، قزاقستان و روسیه شرکت کرده اند. در مسابقات روسیه، دانشجویان 57 کشور حضور دارند و در ده روز با هم رقابت میکنند.
رئیس فدراسیون دانشگاههای افغانستان، از دولت میخواهد که ورزشکاران دانشجو را حمایت کند تا در رقابتهای آینده با دست پر برگردند.
بر اساس گفتههای او قرار است در بهار سال آینده ورزشکاران این فدراسیون، به ایتالیا سفر کنند. در مسابقات ایتالیا 170 کشور شرکت خواهند کرد.
مشکلات اقتصادی و نبود بودجه باعث شده است که اکثر ورزشکاران کشور که به مسابقات برون مرزی میروند بدون دستاورد به کشور برگردند.
تاکنون فقط روح الله نیکپا در رشته تکواندو توانسته معتبرترین مدال مسابقات جهانی را بگیرد.