صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۹ جوزا ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

وقتی ریاضیات برابر رونالدو حرفی ندارد

وقتی ریاضیات برابر رونالدو حرفی ندارد

کریستیانو رونالدو، ستاره 34 ساله پرتغالی، یک بار دیگر درخششهای خود را در سن 34 سالگی ثابت کرد. درست در شبی که یوونتوس به یک سوپر استار بزرگ نیاز داشت، کریستیانو رونالدو با درخششی خیره کننده سه بار موفق به باز کردن دروازه یکی از مستحکمترین خط دفاعیهای اروپا شد تا یک تنه سند صعود بیانکونری را امضا کند.
رونالدو که در سالهای اخیر در مراحل حذفی لیگ قهرمانان عملکردی فوق العاده داشته، در بازی شماره 33 خود مقابل اتلتیکومادرید موفق به زدن بیست و چهارمین گل خود مقابل این تیم نیز شد تا حالا تنها سویا با دریافت بیست و هفت گل، بالاتر از روخی بلانکوس دروازه خود را مقابل ستاره پرتغالی باز شده دیده باشد.
این هشتمین هت تریک رونالدو در لیگ قهرمانان بود و حالا او از این حیث در کنار لیونل مسی بی رقیب است. رونالدو در 77 دیداری که در مراحل حذفی لیگ قهرمانان به میدان رفته، موفق به تاثیرگذاری در به ثمر رسیدن 77 گل شده است (63 گل و 14 پاس گل)
تا به حال تنها 4 تیم در تاریخ لیگ قهرمانان موفق به جبران شکست دور رفت با دو گل در خانه حریف شده اند که در دو تای آنها رونالدو با ثبت هتتریک، نقشی انکار ناپذیر را ایفا کرده است (بازی یوونتوس مقابل اتلتیکومادرید و بازگشت رئال مادرید مقابل ولفسبورگ در سال 2016)
حالا رونالدو در کنار ایکر کاسیاس با کسب 101 پیروزی در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا بیرقیب است. رونالدو در مراحل حذفی لیگ قهرمانان اروپا موفق به زدن 63 گل شده و بعد از او لیونل مسی با اختلافی قابل توجه و با 40 گل در رتبه بعدی قرار دارد.
رونالدو خودش قبل از بازی اشاره کرده بود که یوونتوس برای رقم زدن این شبهای جادویی است که وی را به خدمت گرفته است و حالا بی شک هواداران رئال مادرید در هفتههایی که همه چیز را از دست داده و در تمامی تورنمنتها مغلوب شده اند، حسرت از دست دادن ستارهای را خواهند خورد که به معنای واقعی، مرد شبهای بزرگ و سرنوشت ساز است.