صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۶ حوت ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

می توانیم لیونل مسی را شبیه سازی کنیم

می توانیم لیونل مسی را شبیه سازی کنیم

یک دانشمند ژنتیک ادعا کرد که با استفاده از روشهای علمی فعلی، می توان در آینده لیونل مسی را شبیه سازی کرد.
مسی که تمام دوران حرفه ای اش را در بارسلونا سپری کرده، در 674 بازی برای این تیم، 591 گل به ثمر رساند و در یک دهه گذشته، یکی دو از دو سوپراستار دنیای فوتبال بوده است.
اما او در 31 سالگی، در سالهای پایانی دوران حرفه ای اش قرار دارد و اکنون این سوال در ذهن بسیاری وجود دارد که باید چند سال دیگر سپری شود که دنیای فوتبال بازیکنی مانند مسی به خود ببیند.
در چنین شرایطی، آرکادی ناوارو، متخصص ژنتیک و رئیس مرکز ژنوم-فنوم اروپا، ادعا کرد که ساختن نسخه دیگری از مسی امکان پذیر است.
او به شکه رادیویی کادنا سر گفت:" بله، می توان با روشهای فعلی، مسی را شبیه سازی کرد. نسخه جدید از لحاظ ظاهری خیلی شبیه به مسی خواهد بود؛ انگار که دو قلوی او باشد.
مثل اینکه دو دوقلو با هم به دنیا آمده باشند و ما یکی را برای 30-20 سال منجمد کرده باشیم. این نسخه جدید ویژگی هایی مانند مسی دارد اما ژنتیک تنها یک عامل است. سایر موارد آموزش و محیط است.
مسی فقط به خاطر ژنتیکش، مسی نشده، بلکه به خاطر همه چیزهایی است که در طول زندگی آن را پشت سر گذاشته، آموزش اش، دوران حضورش در لا ماسیا و جوری که با او رفتار شده است.
ژنتیک تنها می تواند پتانسیل یک کار را ایجاد کند، بقیه اش به ما بستگی دارد که آن کار را تکمیل کنیم."
مسی در رقابتهای این فصل تاکنون 39 گل برای بارسا به ثمر رساند و در صورتی که بتواند قهرمان لالیگا شود، دهمین قهرمانی اش در این رقابتها را جشن خواهد گرفت.