صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۱۵ سرطان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

رکوردشکنی سهام یوونتوس در آستانه دیدار با آژاکس

رکوردشکنی سهام یوونتوس در آستانه دیدار با آژاکس

در آستانه دیدار دیشب یوونتوس و آژاکس در لیگ قهرمانان اروپا، ارزش سهام باشگاه یوونتوس در بازار بورس میلان به بالاترین رکورد خود رسید.
درحالیکه یوونتوس دیشب در بازی برگشت مرحله یکچهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا در خانه خود میزبان آژاکس آمستردام بود ،روز دوشنبه با پایان یافتن روز کاری بازار بورس میلان، بزرگترین بورس ایتالیا، ارزش سهام باشگاه تورینی به بالاترین رکورد خود رسید و معامله شد.
در پایان روز کاری دوشنبه سهام باشگاه یوونتوس با افزایش 2.19 فیصدی به 1.706 یورو به ازای هر سهم رسید و به این ترتیب رکورد قبلی ارزش سهام باشگاه که روز 19 سپتامبر با قیمت 1.672 یورویی ثبت شده بود را شکست.
یوونتوس که پرافتخارترین باشگاه فوتبال تاریخ ایتالیا است از ماه دسمبر 2001 به بازار سهام میلان وارد شده است.
بعد از مدتی افت ارزش سهام باشگاه در بازار بورس میلان، بعد از ورود کریستیانو رونالدو به این تیم، ارزش سهام یوونتوس با رشدی انفجاری روبرو شد.
سهام یوونتوس که در اواسط ماه مه سال گذشته میلادی 0.6 یورو در هر سهم بود تا روز 20 سپتمبر جهشی حدوداً سه برابری را تجربه کرد و بعد از اتهاماتی که به رونالدو مطرح شد دوباره تا حدودی کاهش پیدا کرد.
رونالدو تابستان گذشته با قراردادی به ارزش 100 میلیون یورو از رئال مادرید به یوونتوس منتقل شده و هر ساله 31 میلیون یورو دستمزد میگیرد.