صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۲۳ سرطان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

گلدن استیت به یک قدمی فینال NBA رسید

 گلدن استیت به یک قدمی فینال NBA رسید

تیم بسکتبال گلدن استیت با کسب سومین پیروزی در فینال کنفرانس غرب، برای صعود به فینال NBA تنها یک برد دیگر نیاز دارد.
صبح روز یکشنبه ۲۹ ثور ۱۳۹۸ سومین بازی فینال کنفرانس غرب لیگ بسکتبال آمریکا برگزار شد که تیم گلدن استیت توانست در این مرحله برای سومین بار مقابل تیم پورتلند به برتری رسیده و به یک قدمی فینال NBA برسد.
به این ترتیب صبح دیروز سومین بازی فینال کنفرانس غرب به میزبانی تیم پورتلند برگزار شد و در حالی که تیم میزبان نیمه نخست بازی را با برتری ۶۶ - ۵۳ پشت سر گذاشت، در نیمه دوم نتوانست حریف ستارههای گلدن استیت شود و با نتیجه ۱۱۰ - ۹۹ سومین شکست را متحمل شد. بازیهای این مرحله ۴ برد از ۷ بازی است و به این ترتیب کری و هم تیمیهایش برای صعود به فینال NBA تنها به یک پیروزی دیگر احتیاج دارند.
نتایج چهار کوارتر این بازی به شرح زیر رقم خورد:
کوارتر اول: ۲۷ - ۲۹ پورتلند
کوارتر دوم: ۲۶ - ۳۷ پورتلند
کوارتر سوم: ۲۹ - ۱۳ گلدن استیت
کوارتر چهارم: ۲۸ - ۲۰ گلدن استیت
در این بازی استفن کری با کسب ۳۶ امتیاز برای تیم گلدن استیت، امتیاز آورترین بازیکن میدان بود و در تیم پورتلند نیز سیجی مککالم با ۲۳ امتیاز، امتیاز آورترین بازیکن تیمش بود. همچنین در این دیدار درایموند گرین از تیم گلدن استیت با کسب ۲۰ امتیاز، ثبت ۱۲ ریباند و ۱۳ پاس منجر به گل موفق شد تریپل دبل کند.
بازی چهارم این دو تیم نیز امروز  ساعت ۲۱ به وقت محلی در سالن مودا سنتر به میزبانی پورتلند برگزار خواهد شد. با توجه به قانون مسابقات در صورت شکست دوباره تیم میزبان، این تیم گلدن استیت خواهد بود که قهرمان کنفراس غرب شده و راهی فینال NBA میشود.