صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۵ عقرب ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

مسی در نقش رئیس؛ جلسه فوری در اتوبوس بازگشت

مسی در نقش رئیس؛ جلسه فوری در اتوبوس بازگشت

شکست شنبه شب بارسا در فینال کوپا دل ری به قدری برای مسی گران تمام شد که او حتی حاضر نبود سوار هواپیمای برگشت شود!
به نقل از آاس، تا سه هفته پیش که بارسا قهرمانی خود در لالیگا را مسجل کرده بود، هیچکس تصور نمی کرد که فصل را با تنها همان یک جام به پایان برساند. ابتدا فاجعه انفیلد و شکست 4-0 از لیورپول رخ داد و شنبه شب فصل با شکست 2-1 از والنسیا در فینال کوپا دل ری به اتمام رسید. در شبی که تک گل مسی کفایت نکرد و به نظر می رسید، بخش اعظمی از بازیکنان بارسا از لحاظ ذهنی در آنفیلد باقی مانده بودند.
کاروان بارسا پس از اتمام بازی، بلافاصله ورزشگاه را به مقصد فردوگاه سویا ترک کرد تا شبانه به بارسلون بازگردد. در این بین اما یک اتفاق غیرمنتظره رخ داد. لیونل مسی به همراه لوئیس سوارز و جرارد پیکه در انتهای اتوبوس حامل بازیکنان بارسا که به سمت فرودگاه در حرکت بود، جلسه ای فوری و ناگهانی را ترتیب داد. لحن صحبت آنها کاملا جدی و در مواقعی پرتنش نیز بود به نحوی که باعث جلب توجه دیگر بازیکنان شد.
جدیت جلسه به گونه ای بود که پس از توقف اتوبوس هم آنها حاضر به پیاده شدن نبودند و جلسه، ده دقیقه دیگر هم ادامه داشت تا اینکه پس از نگاه های خیره بازیکنان، مسی رضایت به پیاده شدن داد تا سوار هواپیما شوند. همه اینها پیش چشم بارتومئو(رئیس) و ارنستو والورده(سرمربی) رخ داد.
بسیاری معتقدند که در بارسلونا مسی نقش یک همه کاره را دارد و روی انتخاب سرمربی و حتی خریدهای فصل بارسا، یکی از افرادی است که نظراتش تاثیرگذاری مستقیم دارد. او روز قبل از فینال، در نشست خبری صراحتا بر حفظ والورده تاکید کرد و بسیار بعید به نظر می رسد که پس از حرف های او، بارتومئو شجاعت اخراج سرمربی اهل باسک را داشته باشد.
با شکست شنبه شب اما نیاز تغییرات اساسی در بارسا بیش از همیشه حس می شود؛ چرا که یک تیم امیدوار و خوشبین به فتح سه گانه، در نهایت فصل را با یک جام به پایان برد و این نه برای مسی و نه هیچکس پذیرفتنی نیست.
آنتوان گریزمان و ماتایس دی لیخت، گزینه های اصلی برای تقویت خط حمله و دفاع بارسا هستند اما باید دید در نهایت حرف مسی چه خواهد بود.
او در کنفرانس خبری قبل از فینال حاضر نشد در مورد جذب گریزمان صحبت کند اما قطعا خروجی جلسه شنبه شب او، سوارز و پیکه، روی سیاست های نقل و انتقالاتی بارسا در تابستان، نقش مستقیم را ایفا خواهد کرد.