صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۲۳ عقرب ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

تیم ملی فوتسال زیر 20 سال کشور، نایب قهرمان آسیا شد

تیم ملی فوتسال زیر 20 سال کشور، نایب قهرمان آسیا شد

تیم ملی فوتسال زیر 20 سال کشور در باز فینال جام قهرمانی فوتسال زیر 20 سال آسیا، مقابل تیم ملی جاپان قرار گرفت و نایب قهرمان آسیا شد.
بازی فینال این رقابتها ساعت 6:30 شام به وقت افغانستان، در شهر تبریر ایران برگزار شد که تیم ملی فوتسال کشور با نتیجه یک بر سه بازی را به جاپان واگذر کرد.
در این بازی، در نیمه اول تیم ملی جاپان در نیمه اول بازی دو گول زد و در نیمه دوم بازی ملی پوشان کشور ما بازی را تهاجمیتر آغاز کرد که یک گل وارد دروازه جاپان کرد. اما بازی پنج نفر ملی پوشان ما باعث شد که دروازه خالی بماند و تیم جاپان گل سوم خود را به ثمر برساند.
تیم ملی فوتسال زیر 20 سال کشور با غلبه بر تیم ملی اندونیزیا در بازی نیمه نهایی، برای نخستین بار به فینال جام قهرمانی آسیا صعود کرده بود.
تیمهای افغانستان و اندونیزیا در نخستین دیدار مرحله نیمهنهایی جام قهرمانی آسیا روز پنجشنبه (30 جوزا) در شهر تبریز ایران به مصاف هم رفتند که این دیدار نفسگیر با نتیجه ۴ بر ۳ به سود سرخپوشان افغانستان به پایان رسید.
قبل از آغاز این مسابقه، محمد اشرف غنی، رئیسجمهور کشور، در صحبتی تلفنی با بازیکنان و گروه فنی تیم ملی فوتسال به آنها وعده پاداش داد و همچنین اعلام کرد که هیأتی بلندرتبه از مقامات کشور برای تشویق تیم ملی به تبریز ایران سفر خواهند کرد.
آقای غنی در گفتگوی تلفنی با عبدالرزاق ممرک، مربی تیم ملی فوتسال کشور، گفته بود که هر نتیجهای که بازیکنان ما بگیرد، برای ما برد محسوب میشود.
گفتنی است که تیم ملی فوتسال زیر 20 سال کشور ما برای رسیدن به فینال این مسابقات، علاوه بر اندونیزیا، هانگ کانگ و تایلند را نیز شکست داد و تنها در برابر ایران شکست خورد.