صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۳۰ دلو ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

آریتز آدوریس؛ رستگاری یک اسطوره مقابل بارسا

آریتز آدوریس؛  رستگاری یک اسطوره مقابل بارسا

اسطوره باشگاه بیلبائو تنها به یک دقیقه حضور در زمین و یک لمس توپ برای تمام کردن کار بارسا در سن مامس نیاز داشت.
دیدار جمعه شب بارسا و اتلتیک بیلبائو در ورزشگاه سن مامس دیدار افتتاحیه لالیگای 20-2019 بود. دیداری که تا ابد به نام آریتز آدوریس به یاد آورده خواهد شد. اسطوره باشگاه باسکی در سن 38 سالگی و دقیقه 88 وارد زمین شد و یک دقیقه بعد در اولین تماس با توپ با یک ضربه قیچی برگردان تماشایی، تراشتگن را مغلوب کرد و با همین گل، بیلبائو توانست مدافع عنوان قهرمانی را مغلوب کند. با گل او بارسا پس از دهه ها تبدیل به اولین تیمی شد که در لالیگا گل اول را دریافت می کند.
داستان آدوریس و بیلبائو یک داستان قدیمی است. اسطوره که تا همین چند هفته پیش زمزمه های جدایی اش به گوش می رسید، در نهایت اعلام کرد که این فصل را بازی خواهد کرد و سپس بازنشسته می شود. ستاره ای بلندقامت که در طی 11 فصل بازی برای باشگاه محبوبش موفق به زدن 121 گل شده است و قطعا این گل می تواند بهترین گل تمام دوران فوتبال او باشد و حتی شاید گل سال لالیگا.
رادامال فالکائو ستاره کلمبیایی ثانیه هایی پس از گل آدوریس از فرط خوشحالی برای او توئیت کرد:« چه گلی؛ لطفا بازنشسته نشو آدوریس.» و این البته خواسته همه هواداران بیلبائو است.
او پس از اتمام بازی گفت:« این گل را به خانواده ام که در همه حال حامی من بوده اند، تقدیم می کنم. فوتبال به خاطر همین چیزهایش قشنگ است. توپ دشواری را کاپا برای من ارسال کرد و خیلی مهم بود که حدس بزنم توپ کجا فرود می آید. می دانستم توپ به تیر دوم می رسد و خودم را آماده کرده بودم. تنها راه گل کردن توپ، همان ضربه ای بود که زدم و هر راه دیگری منجر به گل نمی شد. خوشحالم که همه چیز مطابق انتظارم پیش رفت. تراشتگن یکی از بهترین گلرهای دنیاست و شاید هم بهترین. در پایانی بازی به او گفتم برایم قرار گرفتن مقابلش و زدن چنین گلی یک افتخار است. او هم حرف های مشابهی را به من زد.»