صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۵ قوس ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

واکنش تند کونته به طومار جنجالی هواداران یوونتوس

واکنش تند کونته به طومار جنجالی هواداران یوونتوس

در آستانه دیدار حساس اینتر و یوونتوس (امروز ساعت 22:15) و بر اساس گزارشهای منتشرشده در رسانههای ایتالیایی، بیش از 15 هزار هوادار یوونتوس عریضهای را امضا کردهاند که به واسطه آن خواهان حذف ستارهای شدهاند که به آنتونیو کونته تعلق دارد و در محوطه بیرونی ورزشگاه آلیانتس  نقش بسته است. آنها از مدیران یوونتوس خواستهاند نام سرمربی پیشین خود را از این ستاره حذف و به جایش نام کلودیو مارکیزیو که به تازگی اعلام بازنشستگی کرده، در این ستاره نقش ببندد. کونته به عنوان بازیکن در سالهای 1991 تا 2004 برای یووه به میدان رفت. او قهرمانی در لیگ قهرمانان، 5 قهرمانی سری آ، کوپا ایتالیا، لیگ اروپا، سوپرلیگ اروپا و 4 سوپرکاپ ایتالیا را در کارنامه خود دارد. کونته پس از آن به عنوان مربی نیز به یوونتوس بازگشت و موفق شد سه قهرمانی سری آ و سوپرکاپ ایتالیا را برای این تیم به ارمغان بیاورد. با این حال و علیرغم رابطه خوب او با باشگاه بسیاری از هواداران یوونتوس باور دارند که حضور او روی نیمکت اینتر در واقع نوعی خیانت به این تیم است. تالار افتخارات باشگاه یوونتوس نام 50 بازیکن برتر تاریخ این باشگاه را در خود جای داده است.
طبق ادعای نشریه ایتالیایی توتو اسپورت، حذف نام کونته از پیادهروی مشاهیر یوونتوس صورت نخواهد گرفت چون آندرهآ آنیلی، رئیس باشگاه یووه مخالف چنین حرکتی است.
اما واکنش آنتونیو کونته به این طومار در نوع خودش قابل توجه است. او به خبرنگاران گفت: «این حرکت از نظر من نشانه جهل و نادانی و فاقد ارزش است. من حتی نمیخواهم در این مورد صحبت کنم ولی شما رسانهها در حال ابراز توجه به این انسانهای نادان و احمق هستید.»