صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۱۸ سرطان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

رونالدو نه؛ تهدید پولندی برای تاج و تخت مسی

رونالدو نه؛ تهدید پولندی برای تاج و تخت مسی

رقابت برای کسب عنوان بهترین گلزن سال 2019 به شکلی داغ و هیجان انگیز بین سه مهاجم برجسته دنیا دنبال می شود. به نقل از آاس، ده هفته از بوندسلیگا گذشته و موتور گلزنی لواندوفسکی خاموش نشده است. ستاره پولندی بایرن مونیخ در تمام هفته های سپری شده از لیگ آلمان توانسته برای بایرن گلزنی کند و از این حیث یک رکورد تاریخی را به نام خود ثبت کرده است.
روبرت لواندوفسکی پس از گذشت 10 هفته از بوندسلیگا توانسته 14 گل برای بایرن مونیخ به ثمر برساند و به تنهایی در صدر جدول گلزنان قرار بگیرد. روندی که این بازیکن طی می کند، می تواند او را در انتهای فصل به کفش طلای اروپا برساند. به خصوص که بدانیم لیونل مسی برنده 6 کفش طلا از جمله سه کفش طلای متوالی اخیر، فعلا توانسته تنها 5 گل برای بارسا در لالیگا به ثمر برساند. مصدومیت های ابتدای فصل باعث شده تا لیونل مسی 9 گل از نفر اول جدول گلزنان اروپا یعنی لواندوفسکی عقب باشد.
بر اساس آمار ترانسفرمارکت و اگر تعداد گل های مهاجمان در سال 2019 را در نظر بگیریم، باز هم لواندوفسکی در صدر قرار می گیرد. او 38 بازی برای بایرن و تیم ملی پولند در سال 2019 انجام داده و 38 گل نیز به ثمر رسانده است. به عبارتی او در هر بازی موفق به زدن حداقل یک گل شده است. لواندوفسکی تنها در بازی سوپرکاپ آلمان بود که نتوانست برای بایرن گلزنی کند.
پس از ستاره پولندی، لیونل مسی قرار دارد که در 39 بازی موفق به زدن 36 گل شده است. هم لواندوفسکی و هم مسی در هفته جاری موفق به گلزنی برای تیم هایشان شدند.  لواندوفسکی تک گل بایرن در شکست سنگین 5-1 از فرانکفورت را به ثمر رساند و لیونل مسی هم در شب شکست 3-1 بارسا برابر لوانته، تک گل آبی اناریها را به ثمر رساند. بعد از این دو مهاجم، کیلیان امباپه ستاره پی اس جی قرار دارد که در  32 بازی خود در سال 2019 توانسته 31 گل به ثمر برساند.  در رتبه های چهارم تا دهم نیز به نام های چون سرخیو آگوئرو، رحیم استرلینگ، کریم بنزما، اوبامیانگ، بن یدر، سادیو مانه و دووان زاپاتا برخورد می کنیم. نکته جالب حضور رونالدو در رده هجدهم است. او در سال 2019 زننده 18 گل بوده و فاصله ای زیاد با صدرنشینان دارد. دو ماه تا پایان سال 2019 باقی مانده و رقابت بین این سه مهاجم برای کسب عنوان بهترین گلزن سال ادامه خواهد داشت. رقابتی که بی شک جذاب تر و هیجان انگیزتر نیز خواهد شد.