صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۱۸ سرطان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

شبی که زنان ومبلی را تسخیر کردند

شبی که زنان ومبلی را تسخیر کردند

بازی دوستانه تیم ملی زنان انگلیس و آلمان در ومبلی با رکوردشکنی تماشاچیان حاضر در استادیوم همراه شده و به یک مسابقه خاص و به یاد ماندنی تبدیل شد.
تیم ملی زنان انگلیس روز شنبه در استادیوم افسانهای ومبلی در یک بازی دوستانه به مصاف آلمان، قهرمان دو دوره جام جهانی زنان رفت و با نتیجه 2-1 مغلوب شد. ولی مهمترین لحظه این بازی دقیقه 66 مسابقه بود، زمانی که از بلندگوهای ورزشگاه اعلام شد که تماشاچیان حاضر در استادیوم موفق به ثبت رکورد شدهاند: حضور 77768 تماشاچی برای تماشای این دیدار. این در حالی است که تیم ملی زنان انگلیس47 سال پیش در نوامبر 1972 بعد از پنجاه سال ممنوعیت برگزاری مسابقات فوتبال زنان در این کشور اولین دیدار خود را برگزار کرد. آماری از تعداد تماشاچیان آن اولین بازی در دست نیست ولی میتوان مطمئن بود که تعداد تماشاچیان چیزی در حد 75هزار نبوده است.
آخرین باری که تیم ملی زنان انگلیس در ومبلی که از آن به عنوان خانه فوتبال یاد میشود به میدان رفته بود به پنج سال پیش برمیگشت. رکوردشکنی تعداد تماشاچیهای حاضر در استادیوم ومبلی در بازی دیروز زمانی اهمیت بیشتری پیدا میکند که در نظر داشته باشیم این رکورد حتی از رکورد تماشاچیان حاضر در این استادیوم برای تماشای دیدار تیم ملی انگلیس و برازیل در المپیک 2012 لندن که 70هزار نفر بوده هم پیشی گرفته است. بعد از فینال جام جهانی برگزار شده در استادیوم ومبلی که با حضور 90هزار نفر انجام شده و با پیروزی انگلیس مقابل آلمان و اولین و تنها قهرمانی انگلیسیها در جام جهانی به پایان رسید، و بعد از فینال المپیک زنان در استادیوم ومبلی در المپیک 2012 لندن که بین آمریکا و جاپان برگزار شد و هشتاد هزار نفر را به استادیوم کشاند، دیدار دیروز زنان انگلیس و آلمان، سومین بازی پرتماشاچی استادیوم ومبلی بوده است.