صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۱۸ سرطان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

حواشی سوپرجام میلیون دلاری اسپانیا در عربستان

حواشی سوپرجام میلیون دلاری اسپانیا در عربستان

مارکا با اشاره به برگزاری سوپرجام اسپانیا در عربستان سعودی میگوید به دو تیم فینالیست این رقابتها هر کدام 12 میلیون یورو و به دو بازنده مرحله نیمهنهایی هر کدام 8.9 میلیون یورو پرداخت میشود.
روزنامه اسپانیایی مارکا در گزارشی با اشاره به برگزاری سوپرجام امسال اسپانیا در عربستان سعودی و شهر جده این کشور از این رقابتها با عنوان رقابت میلیون دلاری یاد کرده و میگوید در این رقابتها که از هشتم تا دوازدهم ژانویه در جده برگزار میشود به دو تیم فینالیست، هر کدام 12 میلیون یورو پاداش نقدی پرداخت خواهد شد. البته سر دو بازنده نیمهنهایی رقابتها هم بیکلاه نخواهد ماند و آنها هم هر یک 8.9 میلیون یورو دریافت میکنند. از این گذشته فدراسیون فوتبال اسپانیا هم به خاطر میزبانی از این رقابتها در خاک عربستان از این کشور مبلغی معادل 50 میلیون یورو دریافت خواهد کرد که مارکا میگوید بر اساس تصمیم گرفته شده در این فدراسیون، صرف سرمایهگذاری در فوتبال پایه اسپانیا خواهد شد. تفاوت سوپرجام امسال با سوپرجامهای گذشته اسپانیا چه از نظر مالی و چه از نظر فوتبالی بسیار  قابل توجه است. در گذشته سوپرجام یک بازی بود که در ابتدای فصل برگزار میشد و دو تیم شرکتکننده در  آن تنها سهم خود از بلیطفروشی و حق پخش تلویزیونی را بعد از پرداخت درصد حق فدراسیون به دست میآوردند.
حتی در بهترین شرایط، تیمهایی مثل رئال مادرید و بارسلونا از سوپرجام چیزی در حدود 3 میلیون یورو بدست میآوردند.
اما شکل برگزاری سوپرجام حالا تغییر کرده و چهار تیم در آن شرکت میکنند، درست شبیه فرمتی که سالها است در رقابتهای بسکتبال مورد استفاده قرار میگیرد.
دو مسابقه نیمهنهایی در روزهای هشتم و نهم ژانویه در جده برگزار میشود.قرعهکشی این رقابتها فردا در مقر فدراسیون فوتبال اسپانیا در مادرید انجام میشود. والنسیا و بارسلونا به عنوان قهرمانهای جام حذفی و لالیگا و اتلتیکو مادرید و رئال مادرید به عنوان تیمهای دوم و سوم لالیگا در این قرعهکشی حضور خواهند داشت.
در قرعهکشی خبری از سیدبندی یا هیچ نوع تقسیمبندی دیگری نخواهد بود. جده، به عنوان دومین شهر بزرگ عربستان سعودی میزبان این تورنمنت جدید است. بر اساس گزارش مارکا، فدراسیون فوتبال اسپانیا از مسئولین عربستان سعودی درخواستهایی داشته که از مهمترین آنها حضور زنان تماشاچی در ورزشگاه بوده است. هنوز مشخص نیست پاسخ عربستان به این درخواست چه بوده است.