صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۳ عقرب ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

برازیل قهرمان جام جهانی زیر 17 سال شد

برازیل قهرمان جام جهانی زیر 17 سال شد

تیم ملی زیر 17 سال برازیل با غلبه بر مکزیک در دیدار نهایی به مقام قهرمانی رقابت های جام جهانی نوجوانان دست یافت.
جام جهانی زیر 17 سال در حالی شب گذشته به پایان رسید که برازیل موفق شد به مقام قهرمانی این رقابت ها دست پیدا کند. برازیل میزبان در دیدار نیمه نهایی موفق شده بود در یک بازی نزدیک با نتیجه 3-2 از سد فرانسه عبور کند و راهی فینال شود. در سمت دیگر مکزیک شگفتی ساز در دیدار نیمه نهایی موفق به شکست هلند در ضربات پنالتی شد تا دیگر تیم حاضر در رقابت فینال لقب بگیرد. در بازی پایانی اما برازیل موفق شد با نتیجه 2-1 مکزیک را شکست دهد و به مقام قهرمانی رقابت های جام جهانی زیر 17 سال در سال 2019 دست پیدا کند.
در پایان این رقابت ها سونتجه هانسن، مهاجم تیم ملی هالند، با 6 گل زده به عنوان آقای گل این رقابت ها انتخاب شد. این استعداد جوان در آکادمی فوتبال آژاکس توپ می زند و یکی از آینده دارترین بازیکنان فوتبال هالند به حساب می آید. همچنین ماتئوس دونلی، دروازه بان تیم ملی برازیل ، دستکش طلایی رقابت های جام جهانی زیر 17 سال را از آن خود کرد. دونلی عملکردی درخشان درون دروازه برازیل داشت و یکی از ارکان قهرمانی این تیم در رقابت های جام جهانی زیر 17 سال بود.
نکته قابل توجه دیگر درباره جام جهانی زیر 17 سال به حضور تیم های آسیایی در این رقابت ها باز می گردد؛ جایی که دو تیم جاپان و کوریای جنوبی موفق به صعود از گروه خود شدند اما جاپان در مرحله یک هشتم نهایی مقابل مکزیک شکست خورد و کوریای جنوبی نیز در مرحله یک چهارم نهایی برابر همین مکزیک مغلوب و از دور رقابت ها خارج شد.