صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۳۱ سنبله ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

پیروزی انگلیس و چک، صعود اوکراین و پرتگال‌ به یورو 2020

پیروزی انگلیس و چک، صعود اوکراین و پرتگال‌ به یورو 2020

دیشب هم رقابت های مقدماتی یورو 2020 پیگیری شد و چهره تیم های جدید صعود کننده مشخص شد.
تیم ملی انگلیس که پیش از این صعود خود به جام ملت های اروپا را قطعی کرده بود، موفق شد با چهار گل کوزوو را مغلوب کرده و به عنوان صدرنشین گروه اول راهی یورو 2020 شد. شاگردان گرت ساوتگیت ابتدا در دقیقه 32 و روی پاس هری وینکس و ضربه الکس اوکسلید چمبرلین به گل اول دست یافته و در نهایت با برتری 0-1 راهی رختکن شدند. در نیمه دوم بازی کمی آرام شد و در نهایت انگلیس در دقایق پایانی دو بار دیگر به گل رسید. در دقیقه 79 هری کین موفق به زدن گل دوم شد و در دقیقه 83 نیز مارکوس راشفورد روی پاس رحیم استرلینگ به گل سوم هم دست یافت. در اوقات اضافی نیز مونت هم موفق به گلزنی شد و انگلیس با چهار گل کوزوو را مغلوب کرد. 
در دیگر دیدار این گروه نیز بلغاریا و جمهوری چک به مصاف یکدیگر رفتند که در دقیقه 56 بلغاریا با ضربه بوژیکو به گل رسید و در نهایت با یک گل چک را مغلوب کرد. جمهوری چک نیز از این گروه با 18 امتیاز و به عنوان تیم دوم راهی رقابت های یورو 2020 شد.
تیم ملی اوکراین که در ماه های اخیر زیر نظر اسطوره فوتبال خود آندری شوچنکو نتایج خوبی گرفته و صعود خود به یورو 2020 را قطعی کرده بود، امشب در دیدار مقابل صربستان به تساوی 2-2 رضایت داده و به عنوان صدرنشین راهی رقابت های یورو شد.
اما پرتگال دیگر تیم این گروه نیز موفق شد با دو گل برونو فرناندس در دقیقه 39 و کریستیانو رونالدو در دقیقه 86 لوگزامبورگ را مغلوب کرده و به عنوان تیم دوم این گروه صعود خود را به یورو 2020 قطعی سازد.