صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۳۰ سنبله ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

مورینیو در لندن؛ چرا کار تاتنهام و پوچتینو به جدایی کشید

مورینیو در لندن؛ چرا کار تاتنهام و پوچتینو به جدایی کشید

ژوزه مورینیو پس از اخراج مائوریتسیو پوچتینو هدایت تاتنهام را به عهده گرفت، سرمربی پیشین منچستر یونایتد و چلسی تا سال ۲۰۲۳ با این تیم قرارداد امضا کرد. این مربی ۵۶ ساله پرتگالی در مورد باشگاه جدیدش گفت: "کیفیت تیم اصلی و باشگاه هیجانزدهام کرد. کار کردن با این بازیکنان چیزی بود که من را جذب کرد." دنیل لوی، رئیس باشگاه تاتنهام هم گفت: "با ژوزه ما صاحب یکی از موفقترین مربیان فوتبال شدهایم." تاتنهام با هدایت پوچتینو فصل گذشته به فینال لیگ قهرمانان فوتبال اروپا رسید، هرچند که در مادرید ۰-۲ به لیورپول باخت. این مربی آرجانتاینی که در ماه می ۲۰۱۴ راهی شمال لندن شد، در این مدت نتوانست با تاتنهام قهرمان یک جام شود، اما این تیم را به یکی از بهترین تیمهای لیگ برتر فوتبال انگلیس تبدیل کرد و در سال ۲۰۰۸ هم نایب قهرمان جام اتحادیه شد.
لوی گفت: "او (مورینیو) تجربیات ارزشمندی دارد که میتواند الهامبخش تیم باشد، او یک استاد بزرگ تاکتیک است. مورینیو در هر باشگاهی که بوده قهرمان شده و ما معتقدیم که او انرژی و باور را به رختکن ما میآورد."
نظر کارشناس؛ گییم بالاگه:
قانع شده بودم که مائوریتسیو پوچتینو، تاتنهام را ترک نمیکند، ولی آینده او دیگر در دستان خودش نبود، هرچند بسیاری از دلایل پشت اخراجش را درک نمیکنم، اما احساس میکنم که او مدتها قبل به خط پایان رسیده بود.
ضمن این که میتوان از یک زاویه دیگر به موضوع نگاه کرد و این قضیه را به عنوان یک رهایی برای او و دستیارانش در نظر گرفت.پوچتینو یک مبارز است و دوست دارد که مبارزه را ادامه دهد، ولی در پایان تصمیم گرفتن در مورد ماندن یا رفتناش به عهده باشگاه بود. او بهای نتایج اخیر را پرداخت. نتایجی که از عواقب زوالی بود که این مربی آرجانتاینی ۱۸ ماه قبل پیش بینی کرده بود.