صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۹ سنبله ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

در شبی که مسی توپ طلا برد، رونالدو جایزه خودش را گرفت

در شبی که مسی توپ طلا برد، رونالدو جایزه خودش را گرفت

در شبی که لیونل مسی، رقیب ازلی و ابدی کریس رونالدو ششمین توپ طلای خود را به دست آورد، رونالدو به جای پاریس در ایتالیا حضور داشت تا جایزه بهترین فوتبالیست سال ایتالیا را دریافت کند.
دیشب بزرگان دنیا در شهر پاریس جمع بودند و همه نگاهها به پایتخت فرانسه بود؛ لیونل مسی موفق شد در مراسم توپ طلای 2019 حریف سنتیاش کریستیانو رونالدو را پشت سر گذاشته و برای ششمین بار توپ طلا را از آن خود کند.
اما کریستیانو که یکی از سه فینالیست دریافت این جایزه بود، نه در پاریس بلکه در ایتالیا حضور داشت تا یک جایزه فردی دیگر را دریافت کند: جایزه بهترین فوتبالیست سال ایتالیا.
رونالدو و مسی تا قبل از دیشب هر کدام موفق شده بودند پنج بار جایزه توپ طلا را به خود اختصاص دهند. به نظر میرسد رونالدو که حدس میزد مراسم پاریس دیشب برای مسی رزرو شده و او شانسی برای به دست آوردن ششمین توپ طلای خود ندارد، تصمیم گرفت اصلا به پاریس نرفته بلکه به جای پایتخت فرانسه راهی شهر میلان شود تا با شرکت در مراسم بهترین های فوتبال ایتالیا جایزه بهترین فوتبالیست سال این کشور را دریافت کند.
رونالدو ترجیح داده بود به میلان برود، جایی که به خاطر بیست و شش گلی که او در اولین فصل حضورش در فوتبال ایتالیا با پیراهن یوونتوس به ثمر رسانده و در فتح سری آ توسط بیانکونری نقش قابل توجهی بازی کرده بود، جایزه بهترین بازیکن سال ایتالیا را از آن خود کرد.
رونالدو سال گذشته در سری آ در 31 بازی برای یووه 21 گل به ثمر رساند و در جدول بهترین گلزنان این لیگ در رتبه چهارم ایستاد.
فابیو کوالیارلا بازیکن سامپدوریا در فصل گذشته آقای گل این لیگ شد و کفش طلا را به خود اختصاص داد. جایزه مراسم دیشب با نظر یک هیات داوران متشکل از بازیکنان، مربیان، داوران، روزنامهنگاران و اعضای کادر فنی به رونالدو اهدا شد.