صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۳۰ میزان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

گواردیولا به جوانان منچسترسیتی: کلاس 92 من باشید

گواردیولا به جوانان منچسترسیتی: کلاس 92 من باشید

پپ گواردیولا سرمربی منچسترسیتی از بازیکنان جوان این تیم خواست تلاش خود را دو چندان کرده و ثابت کنند میتوانند به کلاس 92 او تبدیل شده و جانشین آگوئرو، سیلوا و فرناندینیو باشند. منچسترسیتی تیمی است پرستاره که امثال سرخیو آگوئرو، فرناندینیو و داوید سیلوا را در ترکیب خود دارد. ولی این سه ستاره بزرگ سیتی همگی در روزهای پایانی دوران فوتبال خود قرار دارند و این برای گواردیولا موضوعی نگرانکننده است. پپ میداند که در فصلهای آینده با عملیات بازسازی گستردهای در تیمش روبرو خواهد شد و باید ستارههایی پیدا کند که بتوانند جای خالی این نامهای بزرگ را پر کنند.
گواردیولا میداند که برای پر کردن جای خالی ستارههای امروزش لزوما نباید به دنبال هزینه کردن میلیونها دلار در بازار نقل و انتقالات باشد و استفاده از جوانهای جویای نام سیتی گزینه کم ریسکتر و کم هزینهتری است.
او با توجه به همین موضوع اخیرا از بازیکنان جوان تیمش خواست با چند برابر کردن تلاش خود ثابت کنند که میتوانند کلاس 92 او باشند و جای خالی آگوئرو، فرناندینیو و داوید سیلوا را پر کنند. او در این باره گفت:» خیلی دلم میخواهد بازیکنان جوان ما در آینده جانشین ستارهها شوند ولی این مسالهای است که از الان نمیتوان با قطعیت دربارهاش حرف زد».
سرمربی سیتی در ادامه گفت:» من امیدوارم این اتفاق بیفتد ولی این به عهده بازیکنان است که باید به بهترین شکل ممکن پیشرفت کرده و به بازیکنان درجه یک تبدیل شوند. ما تلاش خودمان را برای بازسازی تیم و پیدا کردن جانشین ستارههای بزرگ امروز به کار خواهیم بست. این تعهدی است که باشگاه نسبت به بازیکنان جوان خود دارد».