صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۱۰ میزان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

تیم کریکت زیر ۱۹ سال افغانستان با پاکستان بازی می‌کند

تیم کریکت زیر ۱۹ سال افغانستان با پاکستان بازی می‌کند

تیم زیر سن ۱۹ سال کریکت افغانستان برای بازی یک هشتم نهایی یا کوارتر فاینل جام جهانی در برابر پاکستان آمادگی میگیرد.
اعضای تیم ملی زیر سن ۱۹ سال افغانستان دیروز به شهر بنونی افریقای جنوبی رسیدند.
قرار است روز جمعه در این شهر تیمهای افغانستان و پاکستان بازی یک هشتم نهایی جام جهانی کریکت را انجام بدهند.
رئیس احمدزی سرمربی تیم ملی زیر سن ۱۹ سال کریکت افغانستان دیروز گفت که تیم پاکستان از قبل زیر فشار تیم ۱۹ سالههای افغانستان قرار دارد.
او گفت: "در سطح تیمهای زیر سن ۱۹ سال ما پنج یا شش بار با پاکستان روبهرو شدهایم که تا حال در تمامی بازیها آنها را شکست دادهایم. بیتسمنان ما طوریکه در این جام جهانی بازی میکنند و همانطور در بخش توپ اندازی یا بالنگ هم اعضای تیم ملی زیر سن ۱۹ سال ما بسیار خوب میدرخشند و ظاهراً این درخشش خوب بر تیم پاکستان فشار آورده است. ما با استفاده از همین فشار در تلاش پیروزی خواهیم بود و در حالت نارمل (عاری از فشار) به میدان خواهیم رفت."
مصاحبه رئیس احمدزی دیروز در فیسبوک کریکت بورد افغانستان به نشر رسیده و گفته است که تیم افغانستان را به پیروزی میرساند. او تأکید کرد که موفقیت تیم اش به کارکردهای همۀ اعضایش، وابسته‌‎گی دارد و افزود: "غفوری و نوراحمد هر یک از توپ اندازان چرخشی خوب استند."او اضافه کرد که در بخش توپ زنی نیز ملی پوشان کشور در رقابت‌‎های اخیر، درخشش عالی داشته اند.
افغانستان در رقابت های جام جهانی، افریقای جنوبی و امارت متحدۀ عربی را شکست داد و بازی سومش با کانادا از بهر ریزش بارش، آغاز نشد
افغانستان با پنج امتیاز در مرحلۀ گروهی در صدر فهرست گروهی "دی" قرار دارد. رقابتهای جام جهانی در افریقای جنوبی آغاز شدهاست.
تیم زیر سن ۱۹ سال کریکت تا کنون در مسابقات جام جهانی ۲۰۲۰ تیم میزبان افریقای جنوبی و امارات متحده عربی را شکست داده و همچنان در بازی تمرینی موفق به شکست تیم انگلستان شدهاست.