صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۲۷ ثور ۱۴۰۰

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

روش جالب زیدان برای هیجان بازیکنان رئال

روش جالب زیدان برای هیجان بازیکنان رئال

زین الدین زیدان برای هیجان و ایجاد انگیزه در بازیکنان رئال برای بازی های لالیگا به تعداد قهرمانی های مودریچ در لالیگا اشاره می کند.
به نقل از مارکا، این چهارمین فصل حضور زیدان روی نیمکت مربیگری است. او فصل 16-2015 به عنوان جانشین رافا بنیتس و از نیم فصل دوم سکان کار را در دست گرفت و رئال با او در لالیگا پس از بارسا دوم شد. رئال توانست اختلاف 12 امتیازی با بارسا را به یک امتیاز کاهش دهد ولی جهش خیره کننده این تیم برای قهرمانی کفایت نمی کرد.
یک فصل بعد رئال با زیدان توانست عنوان قهرمانی لالیگا را با سه امتیاز بیشتر از بارسا کسب کند. فصل 18-2017 رئال با 17 امتیاز کمتر از بارسا دوم شد و فصل گذشته نیز رئال عنوان سوم را کسب کرد در حالی که 19 امتیاز با بارسلونا اختلاف داشت.
فصل جاری زیدان توانسته رئالی ها را با انگیزه تر از همیشه روانه بازی های لالیگا کند و کهکشانی ها پس از 23 هفته با سه امتیاز اختلاف نسبت به بارسا صدرنشین هستند.
طبق ادعای مارکا، زین الدین زیدان در تمرینات پیش فصل و برای بازیکنانش کسب عنوان قهرمانی لالیگا را هدف اول فصل تعیین کرد. او لوکا مودریچ را مثال می زند که چرا ستاره کروات باید یک قهرمانی لالیگا را در کارنامه داشته باشد؟ جمله ای که بارها و بارها برای بازیکنان تکرار کرده تا در آنها شور و هیجان مضاعف برای لالیگا ایجاد کند.
مودریچ تابستان 2012 به رئال پیوست و تنها در فصل 17-2016 توانسته قهرمانی لالیگا را تجربه کند.
در میان بازیکنان فعلی رئال، سرخیو راموس و مارسلو با 4 قهرمانی لالیگا رکورددارند در حالی که در جبهه بارسا، لیونل مسی 10 قهرمانی لالیگا را در کارنامه دارد و پس از او سرخیو بوسکتس و جرارد پیکه با 8 قهرمانی لالیگا قرار دارند. بدتر اینکه مارک آندره تراشتگن و لوئیس سوارز که از 2014 برای بارسا بازی می کنند، 4 قهرمانی لالیگا را تجربه کرده اند یعنی دقیقا برابر با تعداد قهرمانی های لالیگای راموس و مارسلو که از 2005 و 2006 برای رئال بازی می کنند.
رکورددار قهرمانی لالیگا در تاریخ رئال، پاکو خنتو با 12 قهرمانی و مانولو سانچیس با 8 عنوان هستند.