صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۷ اسد ۱۴۰۰

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

نامزدهای بهترین فوتبالیست زن 2020 از نگاه BBC

نامزدهای بهترین فوتبالیست زن 2020 از نگاه BBC

5 فوتبالیست زن از سوی بی بی سی به عنوان نامزدهای بهترین بازیکن سال 2020 معرفی شدند.
فهرست نهایی نامزدهای بهترین فوتبالیست زن سال 2020 از سوی بی بی سی اعلام شد. 5 بازیکن در این فهرست قرار گرفته اند و پس از نظرسنجی که از دوشنبه 12 حوت شروع خواهد شد، برنده نهایی روز 26 حوت معرفی می شود.
لوسی برونز
فوتبالیست انگلیسی 28 ساله در پست دفاع بازی می کند. او سال 2019 برای انگلیس و باشگاه لیون خوش درخشید. با تیم فرانسوی او فاتح سه گانه شد و با انگلیس به نیمه نهایی جام جهانی نیز راه یافت. برونز بهترین بازیکن جام جهانی شد و توانست در یک چهارم نهایی یک گل زیبا به نروژ بزند. او یکی از نامزدهای بهترین بازیکن لیگ قهرمانان و نیز توپ طلای 2019 زنان نیز بود.
جولی اِرتز
مدافع 27 ساله آمریکایی شیکاگو رد استارز در جام جهانی یکی از ستاره های تیمش بود و توانست دومین عنوان قهرمانی جهان را نیز به کارنامه افتخاراتش اضافه کند. او در دور گروهی یک گل به شیلی زد و برای دومین بار بهترین بازیکن سال آمریکا نیز شناخته شد.
سم کر
مهاجم 26 ساله استرالیایی چلسی در دو فصل اخیر لیگ زنان استرالیا عنوان بهترین گلزن را به دست آورد. او به تازگی راهی چلسی شده و در جام جهانی تبدیل به اولین بازیکن زن استرالیا شد که توانسته هت تریک کند. او در مجموع 5 گل در جام جهانی به ثمر رساند.
ویویان میدما
مهاجم 23 ساله هلندی باشگاه آرسنال با 22 گل خود کمک کرد آرسنال به اولین عنوان قهرمانی خود پس از 7 سال دست یابد. او بهترین بازیکن فصل گذشته لیگ انگلیس معرفی شد و به هلند نیز کمک کرد به فینال جام جهانی راه یابد. او سه گل زد و رکورد بهترین گلزن تاریخ زنان هالند را نیز در اختیار دارد.
مگان راپینو
ستاره 34 ساله آمریکایی که نقش اصلی را در کسب عنوان قهرمانی آمریکا در جام جهانی ایفا کرد. او بهترین گلزن رقابت ها با شش گل زده شد و بهترین بازیکن تورنمنت نیز معرفی شد. راپینو 50 گل ملی در کارنامه دارد و سال 2019 فاتح توپ طلا شد و عنوان بهترین بازیکن سال فیفا را نیز کسب کرد