صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۱۴ جوزا ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

فهرست قدرت های اقتصادی برتر فوتبال جهان

فهرست قدرت های اقتصادی برتر فوتبال جهان

پاری سن ژرمن با رشدی چشمگیر، از لحاظ اقتصادی قدرتمندترین باشگاه فوتبال دنیا در حال حاضر است.
بنابه گزارش سالانه مالی "Soccerex Football FInance 100 Report "، باشگاه پاری سنژرمن با عبور از منچسترسیتی به قدرتمندترین باشگاه اقتصادی دنیای فوتبال تبدیل شده است. منچستریونایتد در عوض نسبت به آخرین گزارش سالانه 8 پله افت داشته و از جمع 10 تیم برتر خارج شده است. یونایتد برای اولین بار، پایین تر از لیورپول قرار گرفته است.
بایرن مونیخ و رئال مادرید به ترتیب در رده های سوم و پنجم حضور یافته اند و تاتنهام نام غافلگیرکننده رده های بالایی این فهرست است؛ تیمی که توانسته با حضور بین رئال و بایرن، در جایگاه چهارم قدرتمندترین باشگاه های اقتصادی دنیای فوتبال قرار گیرد. همچنین اثری از بارسلونا در بین 10 باشگاه اول دیده نمی شود.
در 10 رده نخست این فهرست که سلطه باشگاه های لیگ برتری بر آن به شکلی محسوس به چشم میخورد، بایرن مونیخ با ضریب 3.888 در رده سوم حضور دارد. تاتنهام (3.441، چهارم)، آرسنال (3.150، ششم)، چلسی (2.893، هفتم) و لیورپول (2.616، هشتم) تمامی نماینده های لیگ برتر در 10 رده نخست این فهرست هستند
رئال مادرید (3.336، پنجم)، یوونتوس (2.195، نهم) و بوروسیا دورتموند (2.154، دهم) دیگر تیم های شکل دهنده 10 رده نخست هستند. دارایی های محسوس تاتنهام به لطف نقل مکان به ورزشگاه جدید، به 830 میلیون پوند افزایش یافته است. رئال مادرید هم علی رغم از دست دادن سلطه خود بر اروپا، جهشی یک پله ای داشته و انتظار میرود با تکمیل برنامه های توسعه سانتیاگو برنابئو در سال های آتی، از جایگاه بهتری در این جدول برخوردار شود.