صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۱۴ جوزا ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

محرومیت دو ساله سیتی از لیگ قهرمانان

محرومیت دو ساله سیتی از لیگ قهرمانان

باشگاه منچسترسیتی به مدت دو فصل از حضور در لیگ قهرمانان محروم شد
در سال 2018 نشریه اشپیگل اسناد و مدارکی مبنی بر استفاده غیرقانونی باشگاه منچسترسیتی از منابع خارج از باشگاه منتشر کرد و حالا یوفا تصمیم به صدور حکمی مبنی بر محرومیت دو ساله این باشگاه از شرکت در لیگ قهرمانان و 30 میلیون یورو جریمه نقدی گرفته است.
به نظر می رسد اسناد و مدارک نشان می دهد که مالک سیتی، شیخ منصور بن زاید آل نهیان از خانواده حاکم ابوظبی، از بودجه هایی خارج از باشگاه برای تیمش استفاده می کند. یکی از ایمیل های فاش شده نشان می دهد که تنها 8 میلیون پوند از قرارداد اسپانسری سیتی با شرکت اتحاد از سوی این ارگان تامین شده و باقی این ارقام از دیگر شرکت های تحت هدایت شیخ منصور به باشگاه تزریق می شود.
در بیانیه یوفا آمده است: "با در نظر گرفتن همه مدارک و شواهد ، دریافتیم که باشگاه فوتبال منچستر سیتی مرتکب نقض جدی آیین نامه صدور مجوز و پخش مالی یوفا شده است. شورای دادرسی همچنین دریافت که باشگاه سیتی با نقض مقررات، در جریان تحقیقات این پرونده همکاری نکرده است.
تصمیم این نهاد در دادگاه داوری ورزش (CAS ) قابل تجدیدنظر است. اگر منچسترسیتی از این حق استفاده کند، اسناد تا قبل رای نهایی دادگاه داوری ورزش منتشر نمی شود. پس یوفا در این مرحله از اظهار نظر بیشتر خودداری خواهد کرد."
به نظر می رسد در صورت تایید شدن این حکم تبعات فراوانی در انتظار منچسترسیتی خواهد بود. همچنین این حکم احتمالا در آینده پپ گواردیولا نیز تاثیر فراوانی خواهد داشت. اخبار زیادی در مورد احتمال جدایی سرمربی اسپانیایی در پایان فصل از سیتی منتشر شده و با توجه به عدم امکان حضور در لیگ قهرمانان برای دو فصل آتی، حالا این احتمال افزایش هم خواهد یافت.
سیتی رسما از کمیته انضباطی یوفا شکایت کرده و این شکایت با حکم CAS تایید شد. به عبارت ساده، این پرونده که توسط یوفا آغاز شده، توسط این نهاد تحت پیگرد قانونی قرار گرفته و توسط یوفا داوری شده است. حالا باشگاه در سریعترین زمان ممکن به داوری بی طرفانه خواهد رفت و در در اولین فرصت به دادگاه داوری ورزش مراجعه می کند."