صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۱۷ جوزا ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

تحقیقات جدید از سیتی؛ محرومیت بیشتر در راه است

تحقیقات جدید از سیتی؛ محرومیت بیشتر در راه است

یوفا که جمعه گذشته منچسترسیتی را از حضور در تمام رقابت های اروپایی در دو فصل پیش رو محروم کرد، تحقیقات جدیدی از این باشگاه را شروع کرده است.
اتحادیه فوتبال اروپا روز جمعه به طور رسمی اعلام کرد باشگاه منچسترسیتی به دلیل نقض قوانین بازی جوانمردانه مالی یوفا و به اتهام سندسازی و اعلام غیرواقعی رقم درآمدهایش برای توجیه خریدهای نجومی بین سالهای 2012 تا 2016 به مدت دو سال از حضور در مسابقات لیگ قهرمانان اروپا محروم است.
محرومیت اخیر در پی افشاگری دو سال پیش نشریه اشپیگل بوده اما یوفا حالا قصد دارد تحقیقات جدیدی در مورد سال های 2016 تا 2020 را شروع کند.
سیتی از سال 2016 با اسپانسر خط هوایی اتحاد در ابوظبی امارات قرارداد همکاری بسته و یوفا می خواهد تحقیقات جدیدی در این زمینه انجام دهد.
در اسنادی که در نوامبر 2018 توسط اشپیگل افشا شده، مشخص شد که منچسترسیتی ارقامی غیرواقعی در مورد اسپانسرهایش بین سال های 2012 تا 2016 داده و یوفا پس از بررسی صحت این اسناد، این تیم را محروم کرد.
یوفا در ابتدا می خواهد بداند که آیا خط هوایی اتحاد مجاز است اسپانسرینگ منچسترسیتی را بر عهده داشته باشد یا خیر. به ادعای مدیر مالی سابق منچسترسیتی (خورخه چومیاس)، مالک باشگاه انگلیسی یکی از سهامداران عمده خطوط هوایی اتحاد است. همچنین باید بررسی شود که ارقام دریافتی اعلام شده از سوی سران منچسترسیتی از اسپانسر خود واقعی است یا خیر.
سیتی علاوه بر محرومیت از حضور در رقابت های اروپایی، 30 میلیون یورو نیز جریمه شده است. سران این باشگاه اعتقاد دارند در فرجام خواهی می توانند این محرومیت ها را کاهش داده یا پاک کنند.