صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۳۱ سنبله ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

ماجرای عجیب فیوری؛ ۲۵۰۰۰ پوند برای گوشت گراز اخته نشده

ماجرای عجیب فیوری؛ ۲۵۰۰۰ پوند برای گوشت گراز اخته نشده

آژانس مبارزه با دوپینگ بریتانیا میگوید که ادعای یک کشاورز در مورد رشوه گرفتن از تایسون فیوری، قهرمان سنگین وزن بوکس جهان را بررسی میکند.
جواب آزمایش دوپینگ تایسون فیوری و پسر عمویش هوگی به دلیل استفاده از ماده ممنوعه استروئید در فبروری ۲۰۱۵ مثبت شد. آنها گفتند خوردن گوشت گراز اخته آزمایششان را مثبت کرده است.
اخیرا یک کشاورز ادعا کرد که به او پیشنهاد ۲۵۰۰۰ پوند رشوه شد تا بگوید که به "تیم فیوری" گوشت گراز فروخته است، ادعایی که فرانک وارن، کارگزار فیوری آن را "کاملا بیخود" میخواند.
آژانس مبارزه با دوپینگ بریتانیا حاضر نشده در این مورد ابراز نظر کند اما گفته موضوع را بررسی خواهد کرد.
مثبت اعلام شدن نتیجه آزمایش دوپینگ یک ورزشکار برای نخستین بار میتواند تا هشت سال محرومیت داشته باشد.
مارتین کرفوت، کشاورز اهل لنکشر (شمال غرب انگلیس)، آن زمان شواهد فروش گوشت گراز را در اختیار آژانس مبارزه با دوپینگ بریتانیا قرار داد ولی حالا در مصاحبه با یک روزنامه مدعی شده چنین کاری را انجام نداده است.
نشریه میل، روز یکشنبه گزارشی را منتشر کرد که این کشاورز مدعی شد از طریق یک دوست با "تیم فیوری" آشنا بوده و به او پیشنهاد پول شد اما این وجه را دریافت نکرده است.
فرانک وارن، که در حال حاضر به عنوان کارگزار با دارنده سه کمربند قهرمانی سنگینوزن بوکس جهان همکاری میکند، گفت: "این کشاورز این ادعاهای توهینآمیز را ماه فوریه در نامهای برای من فرستاد که سرشار از اشتباه بود. خلاصه مفهوم نامه این بود که او با امضای بیانیه، شهادت دروغ داده است."
"واقعا کسی هست که حالا این مرد را جدی بگیرد؟ تایسون هرگز این آدم را ندیده است. این حرفها کاملا بیخود است. ما بررسی این ادعا را به عهده آژانس مبارزه با دوپینگ بریتانیا میگذاریم و کار بیشتری انجام نمیدهیم."
"به نظر میرسد که با معلق شدن فصل فوتبال، چیزی برای نوشتن باقی نمانده است و بجای آن فصل حماقت آغاز شده است."
جواب آزمایش دوپینگ تایسون فیوری و پسرعمویش هوگی (که او هم بوکسور سنگینوزن است)، به دلیل وجود استروئید بافتساز ناندرلون در فبروری ۲۰۱۵ مثبت اعلام شد، اما آژانس مبارزه با دوپینگ بریتانیا تا جون ۲۰۱۶ برای اعلام جریمه صبر کرد.
در این فاصله تایسون فیوری کمربندهای قهرمانی سنگینوزن سازمانهای "دبلیوبیاِی"، "دبلیوبیاو" و "آیبیاف" را از ولادیمیر کلیچکو برد.
هر دو بوکسور تاکید کردند که "آگاهانه یا عمدا خلاف نکردهاند" و هردوی آنها نیز با قبول دو سال محرومیت از دسامبر ۲۰۱۷ اجازه پیدا کردند فعالیت حرفهای خود را از سر بگیرند.
تایسون فیوری پس از پیروزی مقابل کلیچکو ۳۰ ماه به دلیل افسردگی و سوء مصرف الکل و مواد مخدر از دنیای بوکس دور بود. از جون ۲۰۱۸ که این بوکسور بریتانیایی به رینگ بازگشت، ابتدا دنیا را با کاهش وزن فوقالعادهاش تحت تاثیر قرار داد و بعد با پیروزی مقابل دیونتی وایلدر در ماه فوریه که قهرمانی سنگینوزن جهان (از منظر سازمان دبلیوبیسی) را پس گرفت. دیروز (یکشنبه ۱۵ مارچ) موریسیو سلیمان، رئیس دبلیوبیسی گفت که ادعادی کشاورز "تاثیری" در موقعیت فیوری به عنوان قهرمان ندارد.
او به نشریه سان گفت: "من به شخصه حرف فیوری را بیشتر از کسی که به گفته خودش به مقامهای رسمی دروغ گفته تا پول کاسب شود، باور میکنم."