صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۴ دلو ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

حمایت مالک میلیاردر از صندوق همبستگی بوندس‌لیگا

حمایت مالک میلیاردر از صندوق همبستگی بوندس‌لیگا

دتمار هوپ مالک جنجالی هوفنهایم از ابتکار عمل بوندس‌لیگا برای کمک به باشگاه‌های کوچکتر صدمه دیده از ویروس کرونا حمایت کرد .
دتمار هوپ، مالک میلیونر و جنجالی باشگاه هوفنهایم از ایده تشکیل صندوق همبستگی در بوندس‌لیگا توسط باشگاه‌های بزرگتر آلمانی برای حمایت از باشگاه‌های کوچکتر که به دلیل شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مسابقات با مشکلات مالی فراوان مواجه شده‌اند حمایت کرد .
درحالیکه مسابقات فوتبال در اکثر نقاط دنیا به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شده، باشگاه‌ها در این میان از درآمد بلیط‌فروشی و پخش تلویزیونی محروم شده و حتی کسب درآمد از ناحیه اسپانسرها هم برای آنها حالا در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. در این شرایط به خصوص باشگاه‌های کوچکتر که از قدرت مالی کمتری برخوردارند با نگرانی‌ها عمده‌ای مواجه هستند .
دتمار هوپ که اخیرا با انتقادهای تند هواداران فوتبال آلمان که از حضور میلیونرهایی مثل او در فوتبال این کشور راضی نیستند روبرو شده بود از تعطیلی مسابقات در شرایط شیوع ویروس کرونا حمایت کامل کرده ولی می‌گوید باشگاه‌های بزرگتر باید در این روزها از باشگاه‌های کوچکتر حمایت کنند .
هوپ در گفتگو با وبسایت باشگاه هوفنهایم گفت:" این وقفه کاملا لازم است چون سلامت مردم باید اولویت اول همه باشد. فوتبال نباید خودش را از جامعه جدا کند. ولی در این شرایط تعداد زیادی از کسب و کارهای کوچک و متوسط در این کشور با مشکلات زیادی مواجه هستند و بار سنگینی را تحمل می‌کنند ".
مالک هوفنهایم در ادامه گفت:" من با ایده تشکیل صندوق همبستگی در بوندس‌لیگا خیلی موافقم و ما در هوفنهایم حتما به این مساله فکر خواهیم کرد و اگر لازم باشد از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد".