صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۸ حمل ۱۴۰۰

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

کرونا: چرا سازمان‌های ورزشی در برابر لغو مسابقات مقاومت می‌کنند؟

کرونا: چرا سازمان‌های ورزشی در برابر لغو مسابقات مقاومت می‌کنند؟

مشعل المپیک با وجود همه‌گیری جهانی کرونا هنوز روشن است. مشعل بازی‌های تابستانی توکیو طبق برنامه از ۲۶ آپریل در شهرهای مختلف حمل می‌شود و در نهایت به توکیو می‌رسد، با شعار "امید راه را روشن می‌کند ."
بازی‌های المپیک توکیو قرار است ۲۴ جولای، دقیقاً چهار ماه دیگر آغاز شود اما اکنون کل جهان درگیر یک همه‌گیری جهانی بی‌سابقه است که به گفته متخصصان تازه هنوز اوج آن نرسیده است. هیچ ویروس‌شناسی در جهان وجود ندارد که پیش‌بینی کرده باشد خط کرونا چهار ماه دیگر رفع شده است اما مسئولان کمیته بین‌المللی المپیک در لوزان، هنوز مقاومت می‌کنند و مصر به برگزاری این بازی‌ها هستند .
اکاترینی استفانیدی: کمیته بین‌المللی المپیک با خواسته‌اش از ورزشکاران برای ادامه دادن تمرین عملاً آن‌ها را تحت فشار می‌گذارد که از مقررات دولت‌ها سرپیچی کنند
کمیته بین‌المللی المپیک (آی‌او‌سی) هفته گذشته در بیانیه‌ای اعلام کرد که همچنان به زمان بندی بازی‌های ۲۰۲۰ توکیو پایبند است و حتی ورزشکاران را تشویق کرد "حتی‌الامکان" به آماده‌سازی خود ادامه بدهند. این اظهارات با انتقادات شدیدی روبرو شده است .
اکاترینی استفانیدی، قهرمان یونانی پرش با نیزه المپیک و سخنگوی ورزشکاران در فدراسیون جهانی دوومیدانی به خبرگزاری رویترز گفت کمیته بین‌المللی المپیک دارد سلامت ورزشکاران را به خطر می‌اندازد. او گفت وقتی دولت‌ها از همه شهروندان‌ می‌خواهند در خانه بمانند و سالن‌های تمرین و اماکن عمومی را می‌بندند، "آی‌او‌سی" با این خواسته عملاً ‌ورزشکاران را تحت فشار می‌گذارد که از این مقررات سرپیچی کنند .
خانم استفانیدی از کمیته بین‌المللی المپیک انتقاد کرد که ارتباط شفافی با ورزشکاران برقرار نمی‌کند و هیچ برنامه‌ای هم برای برطرف کردن نگرانی‌های آنان ندارد.