صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۳۰ جوزا ۱۴۰۰

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

دادگاهی شدن مجدد کریم بنزما به اتهام اخاذی

 دادگاهی شدن مجدد کریم بنزما به اتهام اخاذی

کریم بنزما ستاره فرانسوی رئال همچنان درگیر پرونده قدیمی اخاذی از مئو والبوئناست.
دادستانی فرانسه از کریم بنزما به اتهام در ارتباط بودن با پرونده اخاذی از متئو والبوئنا، همتیمی پیشین خود که مربوط به سال 2015 میشود، خواست تا در دادگاه حضور پیدا کند. دادستانی فرانسه در حالی ستاره خط حمله تیم فوتبال رئال مادرید را به دادگاه فراخوانده که پس از گذشت پنج سال از این اتفاق، بنزما هنوز تبرئه نشده و متهم به مشارکت و دست داشتن در اخاذی از هافبک پیشین تیم ملی فوتبال فرانسه است.
بنزما از سال 2015 در خصوص پرونده اخاذی از هافبک پیشین لیون که در آن نقش واسطه میان باجخواهان و والبوئنا را ایفا کرد، بارها مورد بازجویی قرار گرفته که این اتفاق برای او عواقب بدی همچون از دست دادن تیم ملی فرانسه و غیبت در یورو 2016 و جام جهانی 2018 را به همراه داشت.
افرادی درست پنج سال قبل و پیش از بازی دوستانه فرانسه و ارمنستان، متئو والبوئنا را به انتشار یک فیلم خصوصی از وی تهدید کرده بودند و از او باج میخواستند که در این بین ادعا شده بنزما نیز در این اخاذی مشارکت داشته و از همتیمی پیشین خود خواسته بوده تا پولی که این افراد برای منتشر نکردن این فیلم خواستهاند را بپردازد.
بنزما که همواره ادعای دست داشتن در این اخاذی را رد کرده است، این فصل روی فرم خوبی است و در 42 بازی موفق به ثمر رساندن 22 گل برای رئال مادرید شده و کمک شایانی به کهکشانیها برای بازگشت به صدر جدول ردهبندی لالیگا کرده است.