صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۲۳ اسد ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

کریستیانو رونالدو و شکستن یک رکورد 60 ساله

کریستیانو رونالدو و شکستن یک رکورد 60 ساله

کریستیانو رونالدو، ستاره پرتگالی و 34 ساله موفق به شکستن یک رکورد مهم در تارخ یوونتوس در سری آ شد.
بعد از سپری کردن دورانی فوق العاده و فراموش نشدنی در رئال مادرید، به نظر می رسد کریستیانو رونالدو برای شکستن رکوردها به ایتالیا سفر کرده است. در دربی دیروز تورین مقابل تورینو، گلزن یوونتوس اولین بازیکنی شد که در یک فصل سری آ برای یووه از 25 گل به ثمر رساند و این اتفاق از سال 1961 و تقریبا 60 سال برای بیانکونری رخ نداده بود.
عمر سیویوری، مهاجم سابق یوونتوس در فصل 61-1960 موفق به زدن 25 گل در سری آ برای بیانکونری شده بود و از آن مقطع به بعد هیچ بازیکنی در طول یک فصل به چنین رکوردی دست نیافته بود. البته هنوز هشت بازی دیگر پیش روی یوونتوس باقی مانده و رونالدو باز هم فرصت دارد تا این رکورد را بهبود بخشد.
رونالدو در دقیقه 61 بازی و با نواختن یک ضربه آزاد موفق به گلزنی شد که البته این نخستین ایستگاهی او در یک بازی رسمی بعد از 43 بار تلاش برای یووه بود که تبدیل به گل می شد. کریستیانو رونالدو که در بازی های ابتدایی یوونتوس بعد از قرنطینه دچار افت شده بود، در دو بازی اخیر این تیم فوق العاده عمل کرده و دو گل بسیار زیبا از فاصله ای دور وارد دروازه جنوا و تورینو کرده است.حالا رونالدو 729 بار در طول دوران ورزشی اش موفق به گلزنی شده که رقم حیرت انگیزی محسوب می شود.