صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۲۳ اسد ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

رکورد تاریخی بارسلونا؛ نه هزارمین گل را آنسو فاتی زد

 رکورد تاریخی بارسلونا؛ نه هزارمین گل را آنسو فاتی زد

بارسلونا به لطف گل آنسو فاتی در جریان پیروزی 4-1 خود مقابل ویارئال به رکورد خارقالعاده 9000 گل زده در رقابتهای مختلف دست یافت.
بارسلونا دیشب در بازی مقابل ویارئال به یک پیروزی دلچسب دست یافت و حریفش را 4-1 مغلوب کرد. اما گل چهارم بارسا در این بازی که در دقایق پایانی توسط پدیده جوان این تیم آنسو فاتی به ثمر رسید، برای بلوگرانا اهمیتی ویژه داشت. چرا که این گل، نه هزارمین گل تاریخ بارسا در رقابتهای مختلف بود.
بارسلونا اولین گل تاریخ خود را در ماه آپریل سال 1909 به ثمر رسانده و گل آنسو فاتی که دیشب در دقیقه 87 بازی مقابل ویارئال به ثمر رسید تعداد کل گلهای به ثمر رسیده در تاریخ بارسا را به عدد 9000 رساند. این تعداد گل برای بارسا در طول 111 سال به ثمر رسیده است.
از این 9000 گل بارسلونا، ابرستاره آرجانتاینی و کاپیتان فعلی باشگاه که با فتح شش توپ طلا باافتخارترین کاپیتان تاریخ این باشگاه کاتالان است از این تعداد گل، 630 گل را به ثمر رسانده.
از این تعداد گل بارسا، 6156 گل در لالیگا به ثمر رسیده. رتبه دوم با 1474 گل در اختیار کوپا دلری یا جام حذفی اسپانیا است و لیگ قهرمانان اروپا با 543 گل در رتبه بعدی ایستاده.