صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۳۰ سنبله ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

اتهام بزرگ به تباس؛ رئیس لالیگا در آستانه استعفا

اتهام بزرگ به تباس؛ رئیس لالیگا در آستانه استعفا

خاویر تباس پس از اتفاقات جنجالی هفته پایانی دسته دوم اسپانیا چیزی تا استعفا فاصله ندارد. او متهم به پنهان کاری و فساد مالی شده است.
به نقل از ال دیاریو، پس از اتفاقات هفته پایانی دسته دوم اسپانیا خاویر تباس رئیس لالیگا در مظان اتهام قرار گرفته است.
در هفته پایانی و در حالی که دو باشگاه دپورتیوو لاکورنیا و آلباسته برای سقوط نکردن می جنگیدند، دیدار دپورتیوو برابر فوئن لابرادا لغو شد ولی آلباسته که قرار بود همزمان با دپورتیوو و برابر کادیز به میدان برود، بازی خود را انجام داد و با برتری 1-0 در دسته دوم ماندنی شد. دلیل لغو بازی دپور و فوئن لابرادا مثبت اعلام شدن تست کرونای 7 بازیکن این تیم بود و در حالی که باشگاه دپور خواهان لغو هفته پایانی یا حداقل تعویق بازی آلباسته شده بود، این اتفاق رخ نداد.
این مساله بازتاب رسانه ای گسترده ای در اسپانیا داشت. برای بسیاری حیرت انگیز است که چرا فوئن لابرادا با وجود اطلاع از مثبت اعلام شدن تست کرونای چند بازیکنش، راهی لاکرونیا شد و این موضوع را بسیار دیر رسانه ای کرد.
باشگاه مادریدی با توجه به نتایج به دست آمده، حالا به یک مساوی برای صعود به پلی آف نیاز دارد. شهردار لاکرونیا اعلام کرده است که از اتحادیه لالیگا و شخص خاویر تباس(رئیس) شکایت خواهد کرد و دپورتیوو نیز قصد ندارد در بازی برابر فوئن لابرادا به میدان برود.
در بحبوحه کشمکش ها اسنادی منتشر شده است که نشان از ارتباط نزدیک خاویر تباس با باشگاه فوئن لابرادا دارند. اتفاقی که باعث شده شایعاتی مبنی بر استعفای خاویر تباس نیز به گوش برسند.
خاویر تباس سال 2018 از باشگاه فوئن لابرادا درخواست 130 هزار یورو دستمزد برای ارائه مشاوره های قانونی کرد.
اسناد انتشار یافته در این مورد به خوبی نشان می دهد که تیم وکلای تباس با ارائه متن قرارداد به باشگاه فوئن لابرادا، نحوه پرداخت این مبلغ را شفاف سازی کرده و امضای تباس نیز پای برگه به چشم می خورد. اسنادی که نشان می دهند خاویر تباس بر خلاف اظهاراتش، با باشگاه فوئن لابردا در ارتباط بوده است.
تباس چندی پیش گفته بود:« از سال 2013 رئیس لالیگا هستم و در این مدت هیچگونه ارتباطی بین من و باشگاه های حرفه ای حاضر در لالیگا و دسته دوم وجود نداشته است. هیچ سندی مبین بر همکاری من با باشگاهی حرفه ای پیدا نخواهید کرد.»