صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۴ قوس ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

3000 روز بر بام ایتالیا؛ یوونتوس مقتدرترین تیم اروپا

3000 روز بر بام ایتالیا؛ یوونتوس مقتدرترین تیم اروپا

یوونتوس با فتح نهمین اسکودتوی پیاپی آمار خود را به 3000 روز قهرمانی ایتالیا رساند تا عنوان مقتدرترین تیم قاره اروپا را به خود اختصاص دهد.
یوونتوس با پیروزی 2-0 دیشب خود مقابل سامپدوریا اولاً یک هفته مانده به پایان فصل سری آ برای نهمین سال پیاپی قهرمانی این لیگ را به خود اختصاص داد و ثانیاً تعداد روزهایی که عنوان قهرمانی ایتالیا را یدک میکشد به عدد 3000 روز رساند.
در این روند 9 ساله خارق العاده، اولین قهرمانی بیانکونری در 6 می 2012 بدست آمد. یوونتوسی ها از آن روز تا امروز به مدت 3000 روز است که قهرمان ایتالیا هستند.
از سال 2012 اولین سه سال قهرمانی پیاپی یوونتوس با هدایت آنتونیو کونته بدست آمد. بعد از او مکس آلگری هدایت این تیم را بدست گرفت و پنج سال پیاپی اسکودتو را برای این تیم فتح کرد. جدیدترین و نهمین قهرمانی پیاپی یووه هم دیشب توسط ماتوریتزیو ساری بدست آمد.
ساری در اولین فصل حضور خود روی نیمکت یووه به قهرمانی رسید و با توجه به 61 سال سن او، این مربی کهنهکار حالا با عبور از نیلز لیدهولم 60ساله رکورد مسنترین مربی قهرمان اسکودتو را یدک میکشد.
سه هزار روز قهرمانی بی وقفه در ایتالیا
با اینحال یوونتوس ساری از نظر دفاعی در این فصل آمار جالبی نداشته و درحالی به قهرمانی رسیده و 38 بار دروازه خود را باز شده دیده.
آخرین بار که تیم قهرمان سری آ در یک فصل این تعداد گل دریافت کرده بود به فصل 1961-1962 برمی گشت. زمانی که میلان با دریافت 38 گل موفق شده بود اسکودتو را فتح کند.
آمار دیگری که برای یوونتوس به ثبت رسیده در اختیار جیورجیو کیهلینی مدافع کارکشته این تیم است. کیهلینی در 9 فصل گذشته و قهرمانیهای پیاپی یووه تنها بازیکنی است که دست کم در هر 9 فصل یک بازی برای این تیم انجام داده.  تنها بازیکنی که در تاریخ سری آ موفق شده تعداد قهرمانیهای بیشتری از کیهلینی بدست بیاورد جیانلوئیجی بوفون است که رویهم رفته 10 بار فاتح سری آ شده است.