صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۴ قوس ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

مدیر اجرایی کرکت بورد افغانستان به دلیل «بد رفتاری» برکنار شد

مدیر اجرایی کرکت بورد افغانستان به دلیل «بد رفتاری» برکنار شد

کرکت بورد افغانستان، لطفالله استانکزی، مدیر اجرایی این نهاد را به دلیل آنچه که "بد رفتاری" نوشته شده، از سمتش برکنار کرد. 
کرکت بورد کشور در اعلامیه ای آخرین روز کاری لطفالله استانکزی را روز چهارشنبه (۸ اسد) تعیین کرده است.
دلایل برکناری آقای استانکزی، عملکرد نامطلوب و رفتار نادرست با مدیران این نهاد گفته شده است.
فرهان یوسفزی رییس کرکت بورد افغانستان نیز گفته است که آقای استانکزی  قرار است تا چهارشنبه تمامی تجهیزات و اسناد متعلق به مدیریت اجرایی را تحویل دهد.  در بیانیه ای که در وبسایت ACB منتشر شده، ذکر شده است که قبلا اخطارهای کلامی و کتبی به آقای استانکزی داده شده بود.
در این بیانیه در رابطه با جانشینی وی آمده است: “بست مدیریت اجرایی هیات کرکت از طریق رقابت آزاد اعلام می شود و با رعایت اصول و مقررات منابع بشری این هیات، نامزد مناسبی انتخاب می شود.”
در همین حال، استانکزی میگوید که اولین بار است، چنین اجراات را از طریق صفحات اجتماعی (غیر حضوری) میشنود.
او میگوید که با ضیاالحق امرخیل، وزیر دولت در امور پارلمانی صحبت کرده و او با وجود حضور داشتن در نشست هیات کرکت، از این واقعه آگاه نبوده است.
آقای استانکزی به وب سایت ورزشی ESPNcricinfo گفته: ” من با یکی از اعضای هیات کرکت افغانستان صحبت کردم و او نیز از این موضوع آگاه نبوده است. 
وی گفت: “طبق قانون «کرکت بورد»، مدیر اجرایی منصوب هیات مدیره است و هر تصمیمی درباره مدیر اجرایی باید توسط هیت انجام شود.”
استانکزی که پیش از این به عنوان مدیر رسانه ای خدمت کرده بود، در ماه اسد سال گذشته بلافاصله پس از عملکرد ناخوشایند افغانستان در جام جهانی ۲۰۱۹ که آخرین بار در مسابقات ۱۰ تیمی بود، بدون یک برد به عنوان مدیر اجرایی در یک قرارداد سه ساله استخدام شد.
ESPNcricinfo گزارش داد كه سازمان جهانی کرکت سال گذشته به «کرکت بورد» هشدار داد كه نگران ناهماهنگی رهبری در هیات افغانستان است.
این پیام توسط عمران خواجه، معاون رییس آن زمان، ابلاغ شده بود.
در گزارش آمده است که در ماه جنوری سال جاری کرکت بورد افغانستان حدود ۲.۴ میلیون دالر را از سازمان جهانی کرکت دریافت کرده است.