صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۳ میزان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

راند آخر برتری در کورس کفش طلا

راند آخر برتری در کورس کفش طلا

چیرو ایموبیله دیشب رسما عنوان بهترین گلزن فصل اروپا را از آن خود کرد.
بی شک در ابتدای فصل و با حضور نام هایی چون لیونل مسی، کریستیانو رونالدو یا کیلیان امباپه، کمتر کسی شانسی برای چیرو ایموبیله به عنوان برنده جایزه کفش طلای اروپا قائل بود، اما مهاجم باتجربه ایتالیایی با سپری کردن فصلی فوق العاده همه معادلات را بهم زد.
چیرو ایموبیله دیشب و در آخرین دیدار بیانکوچلستی مقابل ناپولی نیز موفق به گلزنی شد و رسما با 36 گل عنوان بهترین گلزن سری آ و کفش طلا را به خود اختصاص داد. حالا این بازیکن در کنار گونسالو ایگواین در فصل 16-2015 مقتدرانه ترین آقای گلی در تایخ لیگ ایتالیا را جشن می گیرند.
اما این دیدار برای چیرو ایموبیله بدون حاشیه نبود و او در جریان بازی با ماریو رای، بازیکن ناپولی به شدت درگیر شد و اگر مداخله دیگر بازیکنان نبود کار به درگیری شدیدتری می کشید.  در نهایت چیرو ایموبیله در فصلی که برای لاتزیو چندان خوب تمام نشد و مدعی قهرمانی تا پیش از کرونا در نهایت در رتبه چهارم قرار گرفت، بعد از فرانچسکو توتی و 13 سال اولین برنده ایتالیایی این جایزه لقب گرفت. این در حالیست که تا چند قبل به نظر می رسید رابرت لواندوفسکی با به ثمر رساندن 34 گل در بوندسلیگا بخت اول دریافت جایزه است. البته نباید فراموش کرد بوندسلیگا لیگی 18 تیمی و سری آ 20 تیمی است و در واقع ایموبیله 4 بازی بیشتر از ستاره بایرن مونیخ فرصت داشته است.