صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۳۰ سنبله ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

فقط 5 گل تا تسخیر تاج و تخت رونالدو در چمپیونزلیگ

فقط 5 گل تا تسخیر تاج و تخت رونالدو در چمپیونزلیگ

روبرت لواندوفسکی می تواند پس از شش سال رکورد گلزنی جدیدی در لیگ قهرمانان به جا بگذارد.
هرچند روبرت لواندوفسکی کفش طلای اروپا را با دو گل اختلاف به چیرو ایموبیله باخت ولی بدون شک او شانس اول تصاحب عنوان بهترین گلزن چمپیونزلیگ است و می تواند حتی به رکورد تاریخی کریستیانو رونالدو نیز دست پیدا کرده و از آن پیشی بگیرد.
ستاره لهستانی در بوندسلیگا 34 گل برای بایرن به ثمر رساند و متوسط 1.09 گل در هر بازی برای او به ثبت رسید؛ در حالی که چیرو ایموبیله متوسط 0.97 گل در هر بازی داشت. در واقع 18 تیمی بودن بوندسلیگا اینجا بیش از همه به ضرر لواندوفسکی تمام شد.
او اما در لیگ قهرمانان توانسته تا به اینجا 13 گل به ثمر برساند(متوسط 1.85 گل در هر بازی) و به تنها 5 گل برای شکستن رکورد گلزنی رونالدو نیاز دارد. کریستیانو فصل 14-2013 توانسته بود رکورد 17 گل را به جا بگذارد.
فوق ستاره پرتغالی در حالی پای به نیمه نهایی گذاشت که 14 گل برای رئال به ثمر رسانده بود. رونالدو در بازی برگشت برابر بایرن دبل کرد و 16 گله شد و در فینال هم یک گل به اتلتیکو زد تا هم رکوردی جدید به ثبت برساند و هم آقای گل رقابت ها شود.
6 سال بعد لواندوفسکی بهترین فرصت برای برابری یا گذر از این رکورد را دارد. رونالدو تاکنون توانسته 5 بار آقای گل لیگ قهرمانان شود. او سال های 2016 و 2018 نیز توانسته بود 16 و 15 گل به ثمر برساند.
بهترین رکورد گلزنی پس از رونالدو در اختیار لیونل مسی در فصل 12-2011 است که توانست 14 گل برای بارسا بزند. نزدیک ترین رقبای لواندوفسکی ارلینگ هالند با 10 گل و ممفیس دیپای و گابریل ژسوس با 6 گل هستند که در این میان تنها ژسوس همچنان با سیتی در رقابت ها حضور دارد.
رقیب بعدی لواندوفسکی بارسلونا خواهد بود و باید دید جمعه پیش رو در لیسبون ستاره لهستانی به روند گلزنی هایش ادمه می دهد یا اتفاق دیگری رخ خواهد داد.