صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۳ عقرب ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

رکورد پدیده 17ساله اسپانیا در مقابل آلمان

رکورد پدیده 17ساله اسپانیا در مقابل آلمان

آنسو فاتی پدیده بارسلونا با حضور در دیدار دیشب اسپانیا و آلمان نام خود را به عنوان جوانترین بازیکن لاروخا در 84 سال اخیر به ثبت رساند.
درحالیکه آلمان و اسپانیا دیشب در اولین روز از فصل جدید لیگ ملتهای یوفا به مصاف هم رفتند و به تساوی 1-1 رسیدند آنسو فاتی پدیده جوان بارسلونا موفق شد در این بازی نام خود را در کتابهای تاریخ فوتبال اسپانیا ثبت کند. او حالا جوانترین بازیکنی است که در 84 سال اخیر پیراهن لاروخا را به تن کرده است. آنسو فاتی دیشب در حالی از سوی لوئیس انریکه وارد زمین شد که 17 سال و 308 روز سن داشت. این اولین بازی فاتی در تیم ملی بزرگسالان اسپانیا بود. آخرین باری که یک بازیکن با سن کمتر از فاتی موفق به پوشیدن پیراهن لاروخا شده به سال 1936 برمی گردد که آنخل  زوبیتا موفق به ثبت چنین رکوردی شده است. آنسو فاتی دیشب موفق شد جوانترین فوتبالیست ملی پوش اسپانیایی 84 سال اخیر بشود.
در فصل بدی که بارسلونا پشت سر گذاشت آنسو فاتی 17ساله یکی از معدود نقاط درخشان این تیم بود. فاتی اولین بازی خود برای بارسا را در سال 2019 و زمانی که 16 سال و 298 روز بود انجام داد و بعد از آن تا پایان فصل 33 بار برای بلوگرانا به میدان رفت و 8 گل هم به ثمر رساند.