صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۱ عقرب ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

رئیس جمهور: به زودى مکان مشخص برای اعمار استدیوم جدید کرکت، تعیین خواهد شد

 رئیس جمهور:  به زودى مکان مشخص برای اعمار استدیوم جدید کرکت،  تعیین خواهد شد

رئيس جمهور غنى مى گوید ، که کرکت به تمام مردم افغانستان تعلق دارد و به زودى مکان مشخص برای اعمار استدیوم جدید کرکت، تعیین خواهد شد.
در یک خبرنامه ى که از ارگ منتشر شده وبدسترس آژانس خبرى پژواک قرارگرفته  آمده است، محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان شام ديروز در مراسم افتتاح مسابقات دورهفتم لیگ کرکت "شپگیزه " که در استدیوم بین المللی کرکت در شهر کابل برگزار گردیده بود، اشتراک و سخنرانی کرد.
در این مراسم  معاون اول رئیس جمهور، رئیس مشرانو جرگه، رئیس عمومی ادارۀ امور و شمار دیگری ازمقامات عالی رتبۀ دولتی نیز حضور داشتند.
درآغازفرهان یوسفزی رئیس عمومی کرکت بورد افغانستان صحبت نمود و ضمن ابراز امتنان از توجه همیشگی رئیس جمهور به ورزش کرکت، گفت: (شما اولین رئیس جمهوری هستید که در تاریخ کشور به جوانان در سیاست و سایر عرصه ها سهم بزرگ و اولویت دادید.)
وی افزود ، که در آینده در کرکت بورد اصلاحات بیشتر رونما خواهد شد.
رئیس جمهورغنی طى صحبتى با یادآوری از سفرش به ولایت پروان بخاطر دیدار با آسیب دیدگان سیلاب های اخیر، گفت که کرکت به تمام افغانستان تعلق دارد و این بازی، عزت و افتخار بزرگ برای افغان ها است.
رئیس جمهور خطاب به ورزشکاران کرکت گفت : (شما بیرق بزرگ جمهوریت را با افتخار و عزت در میادین ملی و بین المللی برافراشتید. وقتی غم می آید، شما خوشی می آورید و استعداد کار تیمی را نشان دادید و نمایندۀ وحدت ملی و سفیران افغانستان هستید.) موصوف ا فزود، که شما به جهانیان ثابت ساختید که افغان ها زندانیان گذشته نیستند، برای آینده پلان دارند و هدف تعیین می توانند. وی درادامۀ صحبت هايش خطاب به بازيکنان کرکت کشورگفت که شما یک تیم نیستید، بلکه داستان آیندۀ افغانستان و هر افغان هستید و به جوانان امید به آینده دادید و همه ميخواهند تاریخ کرکت تجربۀ موفق را تکرار کند. رئیس جمهور تصریح کرد : ( افغانستان را کسی تقسیم کرده نمی تواند، در افغانستان من و تو نیست، ما هستیم و ارادۀ ملی ما را هیچ کسی زیر پا نمی تواند.) رئیس جمهور کشور در اخیر سخنانش به ورزشکاران کرکت اطمینان داد که در جلسه آیندۀ شورای عالی توسعۀ شهری، مکان مشخص برای اعمار استدیوم جدید، تعیین خواهد شد و از حمایت های همیشگی سکتور خصوصی نسبت به کرکت افغانستان نیز تشکر کرد.