صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۱ عقرب ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

اوپن آمریکا؛ اوساکا: کرونا کمک کرد که قهرمان شوم

اوپن آمریکا؛ اوساکا: کرونا کمک کرد که قهرمان شوم

نائومی اوساکا، قهرمان بخش زنان اوپن آمریکا میگوید در دورانی که به دلیل شیوع کرونا مجبور شده بود از مسابقات تنیس دور بماند، به او کمک کرده تا سومین قهرمانی در گرنداسلمها را بدست آورد. اوساکای ۲۲ ساله در حالی که ست اول را ۱-۶ به ویکتوریا آزارنکا واگذار کرده بود و در ست دوم هم سه بر صفر از حریف عقب افتاده بود، توانست به بازی برگردد و در ادامه حریف بلاروس خود را ۳-۶ و ۳-۶ شکست دهد.
او پس از قهرمانی گفت: "قرنطینه بدون شک این شانس را به من داد تا در مورد مسائل مختلف خیلی فکر کنم؛ به این که چه کارهایی را باید تمام کنم و این که میخواهم مردم من را به چه دلیلی به یاد آورند. قطعا میتوانم بگویم که این چند ماه اهمیت خیلی زیادی داشتند."
این سومین قهرمانی تنیسباز جاپانی در گرنداسلمها پس از قهرمانی در اوپن آمریکا ۲۰۱۸ و اوپن استرالیا ۲۰۱۹ بود. اوساکا پس از شروع مجدد مسابقات تنیس که به دلیل همهگیری جهانی کرونا متوقف شده بود، نمایشی درخشان داشته است. او در مسترز سین سیناتی و اوپن آمریکا به یازده برد پیاپی رسید.
او گفت: "زندگی من، به خصوص پس از قهرمانی در اوپن آمریکا، تبدیل شده بود به حضور در مسابقات تنیس یکی پس از دیگری. سرعت همه چیز سرسامآور بود و من فرصتی برای تامل در مسائل نداشتم... دوست داشتم که پخته تر باشم اما آن فرآیند کمکی به این هدف نمیکرد. حالا احساس میکنم که درسی که زندگی به من داد موجب شده تا به عنوان یک انسان پیشرفت کنم."