صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۳۰ جدی ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

سوارز: در اتلتیکو از خیلی چیزها شگفت زده شدم

سوارز: در اتلتیکو از خیلی چیزها شگفت زده شدم

لوئیس سوارز پس از جدایی از بارسلونا دورانی جدید را در اتلتیکومادرید شروع کرده است.
اوایل سنبله بود که رسانه های اسپانیایی خبر از پایان کار لوئیس سوارز در بارسلونا دادند. خبر از این قرار بود که رونالد کومان به ستاره اروگوئه ای گفته است که برای فصل بعد روی او حساب نمی کند و اینکه باید به دنبال تیمی جدید برای خود باشد. یک ماه بعد دوران شش ساله حضور سوارز در بارسا با ثبت 198 گل به اتمام رسید و او راهی اتلتیکو مادرید شد.
سوارز در مورد شرایطش در اتلتیکو به خبرنگاران گفت:« می دانستم اتلتیکو چه تیم بزرگی است و قرار است به کجا بروم. با مربی و بازیکنان این تیم به خوبی آشنا بودم. کسانی که در اطراف این تیم فعالیت می کنند، انسان های فوق العاده ای هستند و خیلی زود در این تیم خودم را وفق دادم و به خانواده جدیدم تبدیل شدند. همین چیزها کار هر فوتبالیستی را راحت تر می کند و یک باشگاه را به سمت بزرگتر شدن سوق می دهد.» سوارز ادامه داد:« از چیزهای زیادی در اتلتیکو سورپرایز شدم. زیرساخت های اتلتیکو فراتر از انتظاراتم بود. کسانی در این باشگاه فعالیت می کنند که هدفی جز بزرگتر شدن اتلتیکو در اروپا ندارند.
دیه گو سیمئونه را همه می شناسند و ولی حضور طولانی مدت او در اتلتیکو نیز مرا شگفت زده کرده است. در این مدت از فرمان پذیری بازیکنان و باشگاه از سیمئونه نیز شگفت زده شده ام. اینجا همه چشم بسته سیمئونه را قبول دارند و ایده های تاکتیکی او را قبول می کنند. در اتلتیکو اگر بازیکن اصلی نیمکت نشین شود، از جانشینش حمایت می کند و این فاکتور خیلی مهمی است. همه اینها به لطف روح تیمی بزرگی است که سیمئونه به اتلتیکو تزریق کرده است. او در تیم یک فضای رقابتی دوستانه را ایجاد کرده است که باعث قدرتمندتر شدن تیم می شود.»