صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۴ دلو ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

چالش راموس و مارسلو؛ به زیر کشیدن رئیس افتخاری

چالش راموس و مارسلو؛ به زیر کشیدن رئیس افتخاری

مارسلو و سرخیو راموس دو جام تا به زیر کشیدن رئیس افتخاری رئال مادرید "پاکو خنتو" فاصله دارند.
رئال مادرید پنجشنبه شب نیمه نهایی سوپرکاپ اسپانیا را برابر بیلبائو پیش رو دارد. در صورت پیروزی، رئال فینال را باید برابر برنده بارسا و سوسیداد برگزار کند. کهکشانی ها سال قبل در عربستان فاتح سوپرکاپ شدند و امسال هم می توانند نخستین جام فصل 21-2020 را نیز به دست بیاورند.
اگر این اتفاق رخ بدهد، سرخیو راموس و مارسلو با رکورد تاریخی پاکو خنتو رئیس افتخاری رئال برابری خواهند کرد. خنتو 23 جام با پیراهن رئال کسب کرده که 12 تایش قهرمانی لالیگا بوده است. خنتو با شش قهرمانی اروپا از این حیث هم رکورددار است.
راموس و مارسلو پس از قهرمانی با رئال در لالیگا با 22 جام به یک قدمی خنتو رسیده و از مانولو سانچیس پیشی گرفتند. سوپرکاپ این دو را با خنتو برابر خواهد کرد و سپس لالیگا، کوپا دل ری و لیگ قهرمانان فرصتی جدید برای شان خواهد بود تا از رئیس افتخاری باشگاه در تعداد افتخارات پیشی بگیرند.
هر دو این روزها شرایطی خاص دارند. سرخیو راموس در مذاکرات تمدید با رئال به بن بست رسیده و مارسلو هم یک سالی است که به نیمکت نشین محض تبدیل شده؛ به طوری که حضورش در ترکیب ثابت اکثرا با باخت با مساوی رئال همراه بوده است.
مارسلو دسمبر 2006 و راموس تابستان 2005 به رئال پیوستند ولی اولین قهرمانی هر دو با رئال در فصل 07-2006 همراه بود. رئال با فابیو کاپلو قهرمان لالیگا شد تا راموس و مارسلو اولین جام خود را کسب کنند. این دو با رئال 4 قهرمانی چمپیونزلیگ و 5 قهرمانی لالیگا را تجربه کرده اند.