صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۸ حمل ۱۴۰۰

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

حسین بخش صفری حریف روسی اش را شکست داد

حسین بخش صفری حریف روسی اش را شکست داد

حسین بخش صفری، ورزشکار مبارزات آزاد افغانستان، اكتابرين يكوليوف، حریف روسیاش را در چارچوب 'مسابقات قهرمانی یو اف سی حبیب نور محمدوف' که شام دیروز در روسیه برگزار شد، شکست داد.
پیروزی او در داخل این کشور با واکنشها و استقبال گستردهای روبرو شده است. از جمله عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان و سرور دانش، معاون دوم رئیس جمهوری نیز پیروزی او را تبریک گفتهاند.
با پایان مسابقه و اعلام پیروزی آقای صفری شمار زیادی از کاربران در شبکههای اجتماعی نیز با همرسانی تصاویر و خبر پیروزی او شادمانی شان را با این برد ابراز کردند.
قابل ذکر است که شمار زیادی از افغانهای مقیم در روسیه و همچنان نمایندگان سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در مسکو جهت تشویق حسین بخش صفری به محل برگزاری مسابقه حضور به هم رسانده بودند.
حسینبخش صفری از ورزشکاران نام آشنای افغانستان است و در رده بندی بهترینهای رشته فول کنتاک جوجیتسو؛ برای دومین سال پیاپی در صدر جدول قرار گرفته است.
صفری تاکنون در چندین مسابقه به نمایندگی از افغانستان در مسابقات برون مرزی شرکت کرده است و چندین مدال طلا به دست آورده است. او در بازیهای آسیایی داخل سالن و هنرهای رزمی ۲۰۱۷ که در عشقآباد ترکمنستان برگزار شده بود، توانست مدال طلای این مسابقات را کسب کند. همچنان وی بهترین لقب جوجیتسو جهان را نیز با خود دارد.
حسین بخش صفری متولد ۱۳۷۵ خورشیدی است. حسین از نه سالگی به ورزش روی آورد و در سالهای ۲۰۱۰ الی ۲۰۱۱ به عضویت تیم ملی افغانستان درآمد. در اولین مسابقات برون مرزی خود در لاهور، پاکستان با شکست دادن حریفانش از ایران، پاکستان، عراق و کره جنوبی توانست مدال نقره این مسابقات را کسب کند. وی علاوه بر ورزش جوجیتسو در رشتههای پهلوانی و مسابقات آزاد هم فعالیت میکند.