صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۴ حوت ۱۴۰۲

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

برای ورزشکاران افغان در المپیک توکیو محدودیت وضع می شود

برای ورزشکاران افغان در المپیک توکیو محدودیت وضع می شود

جاپان قصد دارد برای ورزشکاران افغانستان و پنج کشور دیگر به دلیل شیوع ویروس کرونای "دلتا" در این کشورها، محدودیت هایی قبل از سفر برای اشتراک در رقابت های المپیک توکیو وضع کند.
یک روزنامه جاپانی روز یکشنبه اعلام کرد این کشور قصد دارد از ورزشکاران هند، افغانستان و چهار کشور دیگر، که با ویروس کرونای نوع "دلتا" بسیار آلوده شده و آسیب دیده اند، بخواهد هفت روز قبل از سفرشان برای اشتراک در رقابت های المپیک همه روزه آزمایش کرونا بدهند.
در حال حاضر از همه ورزشکاران خارجی خواسته شده که در طی چهار روز قبل از عزیمت به بازی های المپیک توکیو، آزمایش ویروس کرونا را انجام داده و نتیجه منفی را به همراه داشته باشند.
یومیوری شیمبون گزارش داده که دولت جاپان قصد دارد قانون جدیدی را برای ورزشکاران هند، افغانستان، پاکستان، مالدیو، نیپال و سریلانکا از اول ماه جولای اجرایی کند. تامایو ماروكاوا، وزیر المپیک جاپان روز جمعه گفته بود كه یكی از اعضای تیم ورزشی اوگاندا پس از ورود به این کشور آزمایش ویروس كرونایش مثبت و به نوع "دلتا" آغشته بوده است. جاپان نگران است که این نوع جهش یافته ویروس کرونا می تواند موج جدیدی از عفونت ها را در این کشور گسترش دهد. رقابت های المپیک قرار است پس از یک سال تأخیر به دلیل همه گیری ویروس کرونا، از ۲۳ جولای آغاز شود.