صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۲۵ سرطان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

کاخ سفید دیدار کیم جونگ اون، رهبر کوریای شمالی و دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در هتل مجللی در جزیره سنتوزا سنگاپور را تائید کرده است. این دیدار قرار است ۱۲ جون برگزار شود اما جزئیات آن هنوز مشخص نیست و بسیاری . . .

ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن، از عمر رزاز نخست وزیر جدید اردن، خواست که کل نظام مالیاتی را بررسی کند تا برای همه مردم عادلانه باشد. او در نامه انتصاب آقای رزاز نیز از او خواست تا درباره طرح قانون درآمد بر مالیات گفتوگوهایی را آغاز کند. . .

در پی چهار روز اعتراض های خیابانی در اردن، نخست وزیر این کشور از سمتش کناره گیری کرد. هانی ملقی دیروز (دوشنبه) به کاخ شاهی احضار شده بود و انتظار میرفت عبدالله دوم، پادشاه اردن، از او بخواهد که استعفا کند. . .

چین درباره وضع تعرفه ها و تحریم های جدید به آمریکا هشدار داده است. دولت چین در بیانه ای که خبرگزاری دولتی این کشور، شین هوا آن را منتشر کرده گفته است در صورتی که آمریکا تعرفه ها و تحریم های جدیدی . . .

پدرو سانچز، رهبر حزب سوسیالیست اسپانیا به عنوان نخست وزیر جدید این کشور قسم یاد کرده است. در این مراسم که دیروز شنبه (یازدهم جوزا/ دوم جون) برگزار شد، ماریانو راخوی، نخست وزیر برکنار شده این کشور هم حضور داشته است. . .

در حالیکه شاهد خاقان عباسی، نخست وزیر پاکستان نیمه شب پنجشنبه از سمت خود استعفا داد قرار است نصیر الملک یک قاضی ارشد پاکستان جانشین او شود. به گزارش خبرگزاری اسوشیتدپرس، ساعاتی بعد از آنکه دوره کنونی . . .

روسیه تاکید کرده است که نیروهای غیرسوری باید هرچه زودتر مناطق مرزی جنوب سوریه را ترک کنند. خبرگزاری روسی تاس گزارش کرد که سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در یک نشست خبری در مسکو گفته است . . .

کارلو کوتارلی که از سوی رئیس جمهوری ایتالیا مامور تشکیل دولت جدید این کشور شده، دیروز با سرجیو ماتارلا مذاکرات غیر رسمی داشته است. به دنبال بن بست سیاسی در ایتالیا، احتمال برگزاری انتخابات جدید در این کشور . . .

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در توییتر خود تأیید کرده است که یکی از مقام های ارشد کوریای شمالی برای دیدار با مقامات آمریکایی به نیویورک می رود. آقای ترامپ این سفر را نتیجه نامه نگاری قبلی خود با رهبر کوریای شمالی دانسته . . .

رئیس جمهوری آمریکا درباره حضور یک گروه از مقام های این کشور در کوریای شمالی برای آماده سازی شرایط به منظور برگزاری دیدار میان رهبران دو کشور که قرار است پس از کش و قوس های فراوان در سنگاپور برگزار شود، توئیت جدیدی منتشر کرد. . .

سرجیو ماتارلا، رییس جمهور ایتالیا از کارلو کوتارلی، اقتصاددان سابق صندوق بین المللی پول، خواسته دولت موقت تشکیل دهد. کارلو کوتارلی در رسانه های ایتالیا به دلیل حمایت از سیاست های ریاضتی برای کاهش هزینه های عمومی . . .

مون جائه -این، رئیس جمهوری کوریای جنوبی، می گوید که کیم جونگ- اون، رهبر کوریای شمالی، خواهان غیراتمی شدن شبه جزیره کوریا است اما تاکید کرده است که رهبر کوریای شمالی مطمئن نیست که آیا آمریکا ثبات دولتش را تضمین می کند یا نه. . .

مقامات اسرائیلی در غزه می گویند زمانی که تانک های اسرائیلی در جنوب غزه به مواضع گروه های مسلح فلسطینی آتش گشودند، دو فلسطینی کشته شدند. این حادثه در نزدیکی شهر رفح رخ داد. . .

صفحه نخست صفحه قبلی صفحه بعدی صفحه آخر