صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۴ حوت ۱۴۰۲

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

انتشار اخبار ضد و نقیض در مورد وضعیت سلامت هوگو چاوز

انتشار اخبار ضد و نقیض در مورد وضعیت سلامت هوگو چاوز

در حالی که دو هفته از جراحی هوگو چاوز، رئیس جمهور ونزوئلا، در کوبا می‌گذرد، آقای چاوز هنوز به ونزوئلا باز نگشته و علیرغم تأکید دولت کاراکاس بر بهبود حال وی، گزارش هایی در مورد بحرانی بودن وضعیت سلامت رییس جمهور این کشور منتشر شده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، روزنامه اسپانیایی زبان «ال نوئِوُ هرالد» به نقل از یک منبع اطلاعاتی آمریکایی گزارش داده که هوگو چاوز در وضعیتی «بحرانی» اما با ثبات قرار دارد. وی تأکید کرده که خطر مرگ، آقای چاوز ۵۶ ساله را تهدید نمی‌کند، اما وضعیت وی «بحرانی» و «پیچیده» است.

این در حالی است که دولت ونزوئلا بدون ارائه جزئیاتی در مورد وضعیت سلامتی آقای چاوز، تأکید کرده که حال رئیس جمهور ونزوئلا رو به بهبودی است و وی به زودی به کشور باز می‌گردد.
هوگو چاوز پس از سفر به برازیل و اکوادور روز ۱۸ جوزا وارد کوبا شد که به گزارش خبرگزاری فرانسه، دو روز پس از ورود به این کشور، به دلیل درد شدیدی که علت آن «آبسه لگن خاصره» تشخیص داده شده، تحت عمل جراحی قرار گرفت.

در این میان یک منبع اطلاعاتی آمریکایی در گفت‌وگو با روزنامه «ال نوئِوُ هرالد» ضمن تأکید بر «بحرانی» بودن حال آقای چاوز، افزوده که دختر و همسر آقای چاوز نیز به تازگی ونزوئلا را ترک کرده و به کوبا رفته‌اند.
با توجه به این‌که هوگو چاوز پس از عمل جراحی به ونزوئلا بازنگشته و در تمام این مدت نیز در هیچ رسانه‌ای ظاهر نشده، برخی بر این باورند که حال رئیس جمهور ونزوئلا رو به وخامت گذاشته است.
در عین حال قانونگذاران حامی حزب اپوزیسیون در ونزوئلا تأکید کرده‌اند که بر اساس قانون اساسی، رئیس جمهور ونزوئلا نمی‌تواند از خارج از کشور حکمرانی کند.

با این‌حال در یک هفته گذشته تعدادی از مقامات دولت ونزوئلا، از جمله صدراعظم و وزیر اطلاعات، این گمانه‌زنی‌ها را رد و تأکید کرده‌اند که حال آقای چاوز رو به بهبودی است.