صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۵ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

هند و پاکستان: روابط دو کشور در مسیر درستی قرار دارد

هند و پاکستان:  روابط  دو  کشور  در  مسیر  درستی  قرار  دارد

وزیران خارجه هند و پاکستان گفتند روابط دو کشور در مسیر درستی قرار دارد. اس ام کریشنا، وزیر خارجه هند و حنا ربانی کهر، وزیر خارجه پاکستان در دهلی، پایتخت هند دیدار کردند. این اولین دیدار وزرای خارجه دو کشور طی یکسال گذشته به شمار می رود.

این دیدار ، پنج ماه پس از ازسرگیری مذاکرات دو جانبه هند و پاکستان صورت گرفته است. مذاکرات میان دو کشور پس از حملات سال ۲۰۰۸ مومبای هند به تعلیق در آمد. هند، پیکارجویان پاکستانی را در این حملات مقصر دانست.
رهبران دو کشور اوائل سال جاری میلادی گفتند مذاکرات را از سر خواهند گرفت.

خبرنگار بی بی سی در دهلی می گوید دو کشور در این مذاکرات بر سر مسایلی چون کشمیر و تروریسم به توافق نرسیدند اما تاکید کردند که با ادامه مذاکرات تلاش خواهند کرد تا اختلافات میان دو کشور را به حداقل برسانند.

اس ام کریشنا، وزیر خارجه هند پس از دیدار با خانم ربانی گفت مطمئن است که روابط دو کشور در مسیر درستی قرار دارد. او گفت: ما تعهد خود را حل اختلافات میان دو کشور از طریق گفت و گوی جدی و جامع اعلام کردیم.

خانم ربانی کهر که به تازگی به عنوان اولین وزیر خارجه زن پاکستان منصوب شده گفته است که عصر جدیدی در همکاری های دو جانبه دو کشور آغاز شده است. او گفت: نسل جدید در هند و پاکستان، شاهد روابطی خواهند بود که امیدواریم متفاوت از تجربه دو دهه گذشته باشد. (بی بی سی)