صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۴ دلو ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

شورای امنیت درباره اوضاع سوریه تشکیل جلسه می‌دهد

شورای امنیت درباره اوضاع سوریه تشکیل جلسه می‌دهد

بر اساس گزارش‌ها، آلمان درخواست کرده است تا شورای امنیت سازمان ملل متحد، در خصوص اوضاع سوریه نشست فوق العاده تشکیل دهد. گزارش‌ها حاکیست که این درخواست در حالی عنوان شده است که نیروهای امنیتی سوریه حملات خود را به اهدافی در شهر حماة با هدف سرکوبی تظاهرات مخالفین دولت سوریه، از سر گرفته‌اند.

همین گزارش‌ها می‌گویند که در این حمله ارتش از تانک استفاده کرده است. پیشتر فعالان و سازمان های حقوق بشری از کشته شدن دست کم یکصد و سی نفر در سراسر سوریه و در جریان رویارویی دولت با معترضان در شهرهای مختلف خبر داده بودند.

علی صدر زاده، تحلیلگر مسایل جهان عرب، به بی بی سی گفت که انتظار چندانی از جلسه شورای امنیت نمی‌رود. به گفته وی این احتمال زیاد وجود دارد که چین و روسیه که از متحدان سوریه هستند، با تصمیم‌های احتمالی علیه سوریه مخالفت کنند.

آقای صدر زاده در عین حال می‌گوید نوعی عدم تمایل هم البته در کشورهای غربی و به دلیل طولانی شدن آنچه که در لیبیا رخ داده است وجود دارد. پیشتر باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به رخدادهای سوریه، از اعمال خشونت علیه مردم این کشور را به شدت ابراز انزجار کرده است.

آقای اوباما در بیانیه ای که روز یکشنبه شب منتشر شد، گفت خشونت های سوریه نشان می دهد بشار اسد نمی خواهد و نمی تواند به نارضایتی مردم این کشور توجه کند. آقای اوباما گفت مردم شجاع سوریه نشان داده اند که آینده این کشور را آنها تعیین خواهند کرد و گفت آمریکا در روزهای آینده فشار را بر حکومت اسد افزایش می دهد و به همراه سایر کشورها در جهت افزایش انزوای آن حرکت خواهد کرد.( بی بی سی)