صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۲۶ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

درگیری بین پولیس و معترضان خشمگین در شمال لندن

درگیری بین پولیس و معترضان خشمگین در شمال لندن

دربریتانیا پولیس با معترضانی که در واکنش به کشته شدن یک مرد جوان در چند روز شنبه به مرکز پولیس حمله کرده بودند، درگیر شده است. این درگیری در شمال لندن و زمانی اتفاق افتاد که گروهی در اعتراض به کشته شدن یک جوان توسط یک افسر مسلح پولیس در بیرون مرکز پولیس در تاتنهام تجمع کردند.

معترضان به سوی مرکز پولیس بمب های آتش پرتاب کردند و پس از آن دو موتر پولیس و یک بس را به آتش کشیدند. در جریان اعتراضات شب گذشته معترضان همچنین با سنگ و بطری به نیروهای پولیس حمله کردند.

براساس گزارش های دریافتی در جریان این درگیری ها که برای چندین ساعت ادامه داشت اموال بعضی از فروشگاهها به غارت رفت و به تعدادی از فروشگاهها هم آسیب رسید. به گفته پولیس این درگیری ها تا ساعات اولیه صبح روز یکشنبه ادامه یافت و ساکنان این منطقه از غارت تعداد زیادی از فروشگاهها در این منطقه خبر داده اند.

ترزا می، وزیر داخله بریتانیا دراین باره گفت: من این خشونت ها در تاتنهام را قویا محکوم می کنم. خانم می همچنین گفته است که چنین قانون شکنی هایی که امنیت عمومی و اموال مردم را به مخاطره می اندازد، غیرقابل تحمل است.

در همین رابطه یکی از سخنگویان صدراعظمی بریتانیا گفته است : خشونت های شب یکشنبه در منطقه تاتنهام، مطلقا غیرقابل قبول است و هیچ توجیهی برای اعمال خشونت علیه پولیس ، مردم و تخریب اموال عمومی وجود ندارد.

براساس گزارش های دریافتی در جریان این درگیری های ۲۶ مامور پولیس و عده ای از معترضان مجروح شدند که اکنون برای مداوا به شفاخانه منتقل شده اند. استفان واتسون از مقامات پولیس شهر لندن به بی بی سی گفت که شمار قابل توجهی نیرو برای آرام کردن اوضاع به این منطقه اعزام شده است.
(بی بی سی)